Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Lidé si připomněli jednu z největších hornických tragédií ve 20. století na severu Čech

Pietní akt Litvínov Pluto 2020
U památníku důlního neštěstí Pluto II v centru Litvínova se sešli zástupci hornického cechu, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starostové obcí Litvínovska a Mostecka, aby vzdali čest památce 65 horníkům, kteří přišli před 39 lety v Louce u Litvínova o život při výbuchu uhelného prachu a následném požáru. Jednalo se o jednu z největších hornických tragédií ve 20. století na severu Čech.
Tisková zpráva ze dne 4. září 2020
 

 
 

Dne 3. září 1981 nastal v 15:33 výbuch na hlubinném dole Pluto II v Louce u Litvínova. V podzemí bylo 105 horníků a důlních záchranářů. Přežilo jich jen 40. „V Lomu, Oseku, ale i zde v Litvínově si každoročně připomínáme oběti důlních neštěstí. Hornická práce byla vždy tvrdá a nakonec i dnešní povrchová těžba není nic jednoduchého. Práce horníků jsem si vždy vážil a vážit budu. Česká republika se bez vaší práce ještě dlouho neobejde,“ konstatoval při projevu hejtman Oldřich Bubeníček, který si k uctění památky oblékl hornickou uniformu.

01
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček při proslovu

02
Společně s primátorem Mostu Janem Paparegou uctili oběti tragédie

03

 

04

 

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 4.9.2020 / 4.9.2020 | Zveřejnit od: 4.9.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu