Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:NovinářCesta: Titulní stránka > Novinář

 

V Mikulášovicích odstartovalo Národní kolo chovatelské vědomostní soutěže dětí a mládeže

chovatelská soutěž
V Mikulášovicích - Salmově se koná ve dnech 5. - 9. srpna 2020 Národní kolo chovatelské vědomostní soutěže dětí a mládeže. Přes nepřízeň podmínek kvůli koronavirové nákaze se pořadatelé rozhodli uskutečnit tuto akci v omezeném měřítku a pozdravit je přijel předseda Komise pro zemědělství a venkov Rady Ústeckého kraje Radek Černý.
Tisková zpráva ze dne 7. srpna 2020
 

 
 

Soutěž pro děti a mládež, která zkouší odborné znalosti z oboru chovatelství rozmanitých druhů zvířat a domácích mazlíčků, probíhá obvykle nejprve na úrovni krajů a následně v národním republikovém kole. V letošním roce byla krajská kola zrušena z důvodu šíření nákazy koronaviru. Národní kolo probíhá rovněž v omezeném měřítku, zejména z hlediska počtu přihlášených účastníků, ale pořadatelé mají radost, že se tato soutěž uskutečnila.

Na slavnostní zahájení přijel účastníky pozdravit předseda Komise pro zemědělství a venkov Rady Ústeckého kraje Radek Černý, který přivezl soutěžícím a pořadatelům rovněž dárkové tašky Ústeckého kraje s oceněním pro nejlepší soutěžící. "Vyrůstal jsem na venkově a rád jsem choval králíky, dnes už mi zbývá čas spíše jen na domácí mazlíčky, naše kočky. Pozitivní vztah k přírodě a zvířatům je velmi důležitý, proto jsem rád, že tu jsem ve společnosti lidí, kteří mají odborné znalosti z oboru chovatelství a budou si je mezi sebou poměřovat. Přeji všem hodně štěstí v boji o co nejlepší umístění, ale také, abyste si pobyt v krásném okolí Šluknovského výběžku užili a poznali zdejší přírodu," uvedl při zahájení soutěže Radek Černý.

Národní kolo chovatelské vědomostní soutěže dětí a mládeže pořádá pod hlavičkou Českého svazu chovatelů pobočný spolek základní organizace v Mikulášovicích ve spolupráci se spolkem Mladí chovatelé zvířat, z. s. Posláním spolku je především zájmové a neformální vzdělávání a činnosti dětí a mládeže, podpora domácího chovu zvířat, ekologická výchova, péče o přírodu a životní prostředí.

ČSCH Mikulášovice
Předseda spolku Mladí chovatelé zvířat a vedoucí soutěže Vlastimil Jura (vlevo) zahajuje akci

ČSCH Mikulášovice
Radek Černý (vpravo), předseda Komise pro zemědělství a venkov Rady Ústeckého kraje, pronáší zdravici soutěžícím

ČSCH Mikulášovice
V úvodním slově se představitel Ústeckého kraje přiznal k dřívější chovatelské zálibě v podobě chovu králíků

ČSCH Mikulášovice
Malebné prostředí přírody mají účastníci doslova za humny

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 6.8.2020 / 6.8.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu