Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:NovinářCesta: Titulní stránka > Novinář

 

Carlo Capalbo: Ústecký půlmaratón v letošním roce bude - připravuje se jubilejní 10. ročník

RunCzech
Carlo Capalbo, předseda organizačního výboru RunCzech, který pravidelně pořádá republikovou sérii běžeckých závodů včetně Ústeckého půlmaratónu, navštívil hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Přinesl mu dobrou zprávu. Jubilejní 10. ročník tohoto tradičního závodu se v Ústí nad Labem letos uskuteční.
Tisková zpráva ze dne 6. srpna 2020
 

 
 

Na pracovním jednání ohledně organizačních příprav informoval Carlo Capalbo hejtmana, že pořadatelé jsou pevně odhodláni uspořádat v plánovaném termínu 19. září 2020 jubilejní 10. ročník závodu. Zároveň chtějí udělat maximum pro zdraví a bezpečnost všech závodníků. I z tohoto důvodu oslovili pořadatelé Krajskou hygienickou stanici Ústeckého kraje, se kterou budou projednávat podmínky, za kterých se závod může uskutečnit.

Před pracovním jednáním s hejtmanem navštívil Carlo Capalbo rovněž ústeckého primátora Petra Nedvědického. Statutární město Ústí nad Labem vyjádřilo záměru letošní ročník uspořádat plnou podporu, stejně tak rovněž Policie České republiky přislíbila maximální součinnost pro zdárný průběh závodního dne. Plnou podporu vyjádřil rovněž hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který měl radost, že se 10. ročník akce, která se stala nedílnou součástí programu Rodinného stříbra Ústeckého kraje, přes komplikace s koronavirovou nákazou uskuteční.

Jako milé překvapení obdržel hejtman z rukou Carla Capalba dárek v podobě plakety od Evropské atletiky, která ocenila projekt EuroHeroes jako projekt roku 2019. Projekt, který vyvrcholil právě v Ústí nad Labem v rámci Ústeckého půlmaratónu v loňském roce, představil Carlo Capalbo: "V listopadu minulého roku jsme byli pozváni Evropskou atletikou na zasedání rady Evropské atletiky do Istanbulu, kde jsme prezentovali projekt EuroHeroes. EuroHeroes si klade za cíl pomoci vytvořit nové evropské běžecké hvězdy. Na mimopražské závody RunCzech byli pozváni pouze běžci z Evropy, kteří tak měli možnost dosáhnout pódiového umístění, kvalifikačních kriterií atd. Na konci zasedání byl náš projekt vybrán jako projekt roku 2019 a obdržel jsem pamětní plaketu za tento počin. Následně Evropská atletika vyrobila i plakety pořádajícím městům a regionům."

Darovanou plaketu, která ozdobila kancelář hejtmana, si můžete prohlédnout na fotografiích:

RunCzech

RunCzech

RunCzech

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 6.8.2020 / 6.8.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu