Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Představitelé kraje navštívili Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově

mini
Při příležitosti podpisu memoranda o spolupráci Národního technického muzea a Správy železnic byli pozvání představitelé Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, aby si prohlédli Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. Zde se v současnosti nacházejí tři nová kolejová vozidla zapůjčená Správou železnic.
Tisková zpráva ze dne 6. srpna 2020
 

 
 

Zástupci kraje si v depozitáři prohlédli nejrůznější kolejová vozidla a měli jedinečnou příležitost projet se parním vozem Komarek, jediným funkčním parním motorovým vozem v republice. Komarek byl opraven a znovu zprovozněn v roce 2017 u příležitosti dvoustého výročí narození Františka Ringhoffera II., zakladatele podniku, který parní vůz vyrobil.

V železničním depozitáři se nachází přes 90 exponátů, zejména různé druhy parních, elektrických a dieslových lokomotiv. Muzejní sbírku v depozitáři nově doplnila tři kolejová vozidla Správy železnic, která dokumentují nedávnou historii technické práce na železnici, a to nákladní železniční drezína MUV 69 z roku 1974, tzv. PVO, přívěsný vozík osobní, z roku 1975 a tlačný sněhový kolejový pluh KSP 4115 z roku 1987.

„Je dobře, že má Národní technické muzeum stále zájem rozšiřovat expozici železničního depozitáře v Chomutově. Jedná se o velkou příležitost pro rozvoj cestovního ruchu. Až se v Chomutově otevře muzeum automobilů značky Praga, bude Ústecký kraj velmi atraktivní i pro turisty, kteří se zajímají o technické památky,“ sdělil náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

1
Zástupci kraje si při příležitosti podpisu memoranda o spolupráci Národního technického muzea a Správy železnic prohlédli železniční depozitář v Chomutově

 

2
Hejtman Oldřich Bubeníček (vpravo) s generálním ředitelem Správy železnic Jiřím Svobodou

 

3
Parní vůz Komarek si prohlédl hejtman Oldřich Bubeníček (vpravo) i náměstek pro oblast dopravy Jaroslav Komínek

 

4
Radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová (vlevo vepředu), hejtman Oldřich Bubeníček (vpravo vepředu) a náměstek pro oblast dopravy Jaroslav Komínek se projeli unikátním parním vozem

 

6
V chomutovském železničním depozitáři je k vidění téměř sto kolejových vozů nejrůznějších typů

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 6.8.2020 / 6.8.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu