Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Mostečtí hasiči budou mít novou služebnu, ta původní je jedna z nejhorších v republice

Most hasiči
Příslušníci Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje v Mostě budou mít opět odpovídající prostory pro vykonávání své služby. Symbolickým poklepáním na základní kámen začala za dohledu mnoha čestných hostů v čele s generálním ředitelem HZS ČR Drahoslavem Rybou výstavba nové požární stanice a územního pracoviště.
Tisková zpráva ze dne 24. července 2020
 

 
 

Mostečtí profesionální hasiči nedostanou jen novou budovu s veškerým moderním zázemím. Vznikne také multifunkční hřiště, lezecká věž, sportoviště pro hasiče, kde si budou moct ověřit svou fyzickou přípravu.

Než se ale mohlo začít budovat, musel být starý objekt z roku 1975 odstraněn. Už na přelomu tisíciletí se objevily problémy se statikou, které se stupňovaly. Po demolici přichází druhá etapa výstavby kompletně vybavené požární stanice. Ve třetí fázi dojde k odstranění objektu mobilních buněk a nádvorní budovy a dokončení stavby včetně kolaudace.

„Práce hasičů si velice vážím, ať už hasičů profesionálních či hasičů dobrovolných. Dnes to hašení není to nejdůležitější, protože hasiči asistují u živelních pohrom či u dopravních nehod. A právě tady na Mostecku, kde je to silné průmyslové centrum, a kde máme tu nešťastnou skládku Celio, tak jsou jejich zásahy velice časté. Proto si myslím, že potřebují odpovídající zázemí, a to jim bude nová stanice poskytovat. Chtěl bych jim popřát, aby se jí dočkali co nejdříve,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček, jenž se akce spolu s radním Radkem Belejem za kraj účastnil.

Stavba by měla být dokončena v prvním pololetí roku 2022. Do té doby budou mostečtí hasiči sloužit v provizorních prostorách v současném areálu.

01
Proslov hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, který ocenil práci profesionálních i dobrovolných hasičů

02
Ještě před poklepáním na základní kámen obdržel hejtman z rukou generálního ředitele HZS ČR Drahoslava Ryby čestné uznání za plnění mimořádných úkolů spojených s bojem proti pandemii koronaviru COVID-19 

 

03
Symbolické poklepání na základní kámen provedl kromě hejtmana například primátor Mostu Jan Paparega (druhý zleva) či generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba (třetí zleva)

 

04
Stavba by měla trvat do poloviny roku 2022 

 

06
Na akci byl také Radek Belej (vpravo), radní Ústeckého kraje

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 24.7.2020 / 24.7.2020 | Zveřejnit od: 24.7.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu