Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Vyplácení dotací pro OSVČ i z Fondu Ústeckého kraje pokračuje

logo
V rámci Dotačního programu na zmírnění následků koronaviru pro OSVČ bude proplaceno úspěšným žadatelům dalších 389 zkontrolovaných žádostí v celkovém objemu 9,7 milionu korun. Rozhodla o tom Rada Ústeckého kraje, která schválila rovněž další várku individuálních žádostí o dotaci, které budou finančně podpořeny z Fondu Ústeckého kraje v celkovém objemu 6,9 milionů korun.
Tisková zpráva ze dne 24. července 2020
 

 
 

Příjem žádostí o dotaci z Fondu Ústeckého kraje byl pozastaven z důvodu nutnosti přijetí rozpočtových opatření vedoucích k finančním úsporám. Rada Ústeckého kraje se rozhodla pokračovat v příjmu žádostí a vyčlenila pro Fond Ústeckého kraje z rozpočtu další finanční prostředky. Mezi dalších 52 úspěšných žadatelů rozdělila 6,9 milionů korun.

Ve čtvrté vlně schválení dotací v rámci Dotačního programu na zmírnění následků koronaviru pro OSVČ Rada rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 25 tisíc korun dalším 389 osobám samostatně výdělečně činným, které úspěšně podaly žádost. Mezi žadatele pocházející ze všech sedmi okresů kraje bude rozděleno celkem 9,7 milionu korun. V prvních třech vlnách bylo rozhodnuto o vyplacení 1 919 žádostí v celkovém objemu 48 milionů korun. Dohromady bylo tedy schváleno již 2 308 žádostí z plánovaných 2 800 a rozděleno 57,7 milionů korun. Zbývá rozdělit posledních 12,3 milionů korun.

V rámci Dotačního programu na zmírnění následků koronaviru pro OSVČ bylo v období od 11. do 22. května 2020 podáno dohromady 4 800 žádostí. Uspokojeno bude prvních 2 800 žadatelů, kteří splňují podmínky dotačního programu, 400 z každého okresu. Celkem kraj rozdělí mezi osoby samostatně výdělečně činné 70 milionů korun. Na každý ze sedmi okresů připadá částka 10 milionů korun.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 24.7.2020 / 24.7.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu