Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Doprava Ústeckého kraje odstartovala vernisáží výstavu k pěti letům fungování v Teplicích

foto
Integrovaný systém Dopravy Ústeckého kraje letos slaví pět let od svého vzniku. Za tu dobu ušel kus cesty a stále se pracuje na jeho zlepšování. Doprava Ústeckého kraje propojuje několik typů dopravy - železniční, autobusovou, městskou a krajskou raritou je, že i lodní. Výstavu můžete zhlédnout v Nákupním centru Fontána v Teplicích. Vernisáže výstavy se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek, zástupce JTH Radim Drážďanský a zástupci autobusových, železničních i lodních dopravců. Výstava potrvá do 31. srpna.
Tisková zpráva ze dne 10. července 2020
 

 
 

„Veřejná doprava je důležitou částí života občanů, kteří se denně dopravují do školy, zaměstnání, ale i za kulturou či rodinami. I proto se snažíme neustále její fungování zlepšovat. Doprava Ústeckého kraje je poměrně mladý integrovaný systém, letos oslaví pět let od svého vzniku. Za tu dobu jsme ušli obrovský kus cesty a udělali dost práce.“ říká k fungování DÚK náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. „Plánovaná výstava má veřejnosti představit Dopravu Ústeckého kraje jako celek a seznámit s možnostmi cestování po kraji. Děkuji za spolupráci jak dopravcům, tak firmě JTH za poskytnutí prostor,“ dodal Komínek. „Myslím si, že veřejná doprava v našem kraji je na velmi vysoké úrovni, spolu s rodinou často a rád využívám zejména turistické linky, Dopravě Ústeckého kraje přeji hodně štěstí k pětiletému výročí a další úspěšná léta a co nejvíce spokojených cestujících,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Systém Dopravy Ústeckého kraje je založen na uznávání jízdenek všemi integrovanými dopravci a možnosti jezdit s jednou jízdenkou po celém kraji různými dopravními prostředky. Například s jednou síťovou jízdenkou mohou cestovat napříč regionem za pouhých 130 korun. S jízdenkou DÚK tak lze využít nejen vlak, ale také přestoupit na zelený autobus nebo se svézt MHD ve většině velkých měst v regionu. Za pět let se podařilo zaintegrovat deset městských doprav, které disponují moderními vozovými parky. Na začátku roku 2020 byl také spuštěn provoz Centrálního dispečinku Dopravy Ústeckého kraje, který má zlepšit fungování v rámci integrace. Více informací o aktualitách, jízdních řádech či cenách jízdného na www.dopravauk.cz       

foto
Na zahájení nechyběl nový maskot - chameleon DÚKáček.

foto
Vlevo náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. 

foto
Zástupce společnosti JTH Radim Drážďánský. 

foto
Zástupci železničních dopravců - Die Länderbahn, AŽD a GW Train. 

foto
Vpravo hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jindřich Franěk. 

foto
Náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek s pamětní jízdenkou DÚK. 

                          
 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 10.7.2020 / 10.7.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu