Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Přes šedesát obcí uspělo letos v Programu obnovy venkova

20 let
Zastupitelé rozdělili dotace z Programu obnovy venkova, pro letošní rok v celkové výši 16,2 milionu korun. Uspělo 66 žádostí z 220 podaných. Díky programu se letos opraví několik kulturních domů nebo kabiny na fotbalových hřištích, pořídí se veřejná osvětlení v řadě obcí. Oblíbená soutěž Vesnice roku, která je také hrazena z tohoto programu, byla letos roce zrušená.
Tisková zpráva z 8. července 2020
 

Odkazy


 
 

„V letošním roce jsme kvůli nezbytným úsporám museli bohužel program skoro o polovinu snížit, přesto se podařilo rozdělit více než 16 milionů a 66 obcí může realizovat své projekty. Program obnovy venkova patří k nejoblíbenějším dotačním titulům, má jasná pravidla a obce vědí, na co a jaké prostředky mohou očekávat. Věřím, že v dalších letech se podaří částku v programu opět navýšit,“ řekl náměstek pro regionální rozvoj Zdeněk Matouš.

Cílem Programu obnovy venkova je podpořit organizační a ekonomické podmínky, aby se obyvatelé venkova a samosprávy vlastními silami snažili o harmonický rozvoj zdravého životního prostředí na venkově, udržování přírodních a kulturních hodnot venkovské krajiny a rozvoj ekologicky nezávadného hospodářství.

První oblast podpory je zaměřená na obnovu a rozvoj venkovské zástavby. Cílem této oblasti podpory je zlepšení vzhledu obcí, zvýšení technické úrovně veřejných budov a obnova památek. Druhá oblast podpory řeší chodníky a místní komunikace. Cílem je zlepšení stavu dopravních komunikací všeho druhu a zvýšení bezpečnosti provozu na nich. Třetí oblast podpory je určená ke zlepšení životního prostředí, revitalizaci a ochrany krajiny. Cílem čtvrté oblasti podpory je administrace projektových žádostí pro Státní fond životního prostředí v obcích do 1000 obyvatel.

Soutěž Vesnice roku byla v letošním roce zrušená. Seznam konkrétních podpořených projektů naleznete v příloze.

1
Ukázka úspěšného projektu z loňského roku, komunikace v obci Drahobuz - před

2
Komunikace v obci Drahobuz - po

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 8.7.2020 / 8.7.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu