Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Občan a obceCesta: Titulní stránka > Občan a obce

 

Po roce a čtvrt byla slavnostně ukončena rekonstrukce mostu ve Štětí

Most Štětí
Dnes se konalo slavnostní ukončení rekonstrukce mostu ve Štětí na silnici III/26119, která trvala déle než rok. Této významné akce se zúčastnili představitelé Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, starosta Štětí Tomáš Ryšánek s dalšími zástupci vedení města, vedení společnosti Mondi Štětí, a. s. a zástupci zhotovitele stavebních prací firmy STRABAG, a. s.
Tisková zpráva ze dne 30. června 2020
 

 
 

„Jsem rád, že se krajská investice do této stavby vyplatila. Obyvatelé Štětí, obcí na druhém břehu řeky a lidé, kteří tudy projíždějí, se mohou opět přes Labe přepravovat po mostu, nikoliv přívozem. I když věřím, že pro někoho mohl být tento způsob dopravy kuriózní, z dlouhodobého hlediska jistě nebyl komfortní,“ sdělil v úvodu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Po něm se ujali slova další řečníci, mezi kterými nechyběli za Ústecký kraj také radní pro oblast investic Ladislav Drlý a místostarosta města Štětí a zároveň krajský radní Miroslav Andrt. Delegaci Ústeckého kraje doprovodil rovněž náměstek hejtmana Petr Šmíd a radní Jitka Sachetová.

Rekonstrukce mostu ve Štětí byla zahájena 1. dubna 2019 za účelem zlepšení jeho stavebně-technického stavu, prodloužení jeho životnosti, zesílení nosné konstrukce pro přejezd těžkých vozidel společně s vlakovými soupravami na vlečce a zlepšení podmínek pro pěší a cyklisty. Most bude plně průjezdný od 1. července 2020.

Stavba nezahrnovala pouze rekonstrukci mostu, ale i rekonstrukci severního a jižního komunikačního napojení v předpolí Hněvice, severního komunikačního napojení v předpolí Štětí, rozšíření chodníků pro pěší i cyklisty a novostavbu jižního komunikačního napojení v předpolí Štětí, kde vznikl nový kruhový objezd. Celkové investiční náklady se vyšplhaly na částku 214,5 miliónů korun, z toho 194,2 milionů korun zaplatil Ústecký kraj, necelých 11 miliónů korun zaplatilo město Štětí a 6,7 miliónů korun uhradila společnost Mondi Štětí, a. s.

Most Štětí
Letecké záběry zrekonstruovaného mostu ve Štětí poskytla firma STRABAG, a. s.

 

Most Štětí

 

Most Štětí

 

Most Štětí

 

Most Štětí
Fotografie a reportáž z dnešního slavnostního ukončení rekonstrukce připravujeme...

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 30.6.2020 / 30.6.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu