Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Hejtman Oldřich Bubeníček přijal ve své kanceláři vítěze soutěže Moon Camp Challenge

mini
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dnes na krajském úřadě odměnil vítěze soutěže Moon Camp Challenge v kategorii Explorers do 14 let Vojtěcha Dvořáka a Jana Vávru. Ti se svým návrhem měsíční základny porazili početnou mezinárodní konkurenci.
Tisková zpráva ze dne 16. června 2020
 

 
 

Třináctiletí žáci základní školy z Roudnice nad Labem Vojtěch Dvořák a Jan Vávra se zúčastnili soutěže Moon Camp Challenge Evropské vesmírné agentury, v níž mají žáci od 6 do 18 let za úkol navrhnout a vymodelovat 3D model měsíční základny, která udrží naživu minimálně 2 astronauty. Jejich projekt, který zvítězil v kategorii Explorers do 14 let, byl vysoce ohodnocen převážně za kreativní řešení získávání jídla, ale i energie.

Odměnou za vítězství v konkurenci 135 týmů z 24 zemí světa jim byla především telekonference s astronauty Samanthou Cristoforetti a Lucou Parmitanem. Nadání obou chlapců dnes během jejich návštěvy na krajském úřadě ocenil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který jim také předal drobné dary.

1
Vítěze soutěže doprovodila na krajský úřad Anežka Vyšinská, vedoucí odboru školství, kultury a sportu města Roudnice nad Labem

2
Vojtěch Dvořák (vlevo) a Jan Vávra byli za svůj úspěch oceněni hejtmanem Ústeckého kraje

 

3
Chlapci si navrhli vlastní trička

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 16.6.2020 / 16.6.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu