Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Hejtman Ústeckého kraje se zúčastnil prezentace knihy Geologie Českosaského Švýcarska

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček se dnes v ústeckém muzeu zúčastnil prezentace knihy Geologie Českosaského Švýcarska, na jejímž vzniku se podílel i Ústecký kraj.
Tisková zpráva ze dne 21. května 2020
 

 
 

Za finanční podpory Ústeckého kraje byla vydána publikace o neživé přírodě Českosaského Švýcarska, na jejímž vzniku se podílel tým odborníků z několika významných institucí. Její prezentace, která se dnes konala v Muzeu města Ústí nad Labem pod vedením ředitele muzea Václava Houfka, se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček a ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko Pavel Benda.

Kniha Geologie Českosaského Švýcarska představuje na 576 stranách historii poznání území celého Českosaského Švýcarska, pestré tvary pískovcového reliéfu či historii dobývání nerostných surovin. Významnou součástí publikace je také popis 26 geologicky zajímavých lokalit z české i saské strany území. Odborné texty jsou doplněny schématy, mapami či digitálními modely terénu a spoustou krásných fotografií.

Publikaci vydává Správa Národního parku České Švýcarsko, Muzeum města Ústí nad Labem a Ústecký kraj u příležitosti výročí založení obou národních parků. Volně tak navazuje na předchozí publikační počin věnovaný před deseti lety Pravčické bráně.

Kniha Geologie Českosaského Švýcarska je již volně v prodeji. Zájemci si ji mohou zakoupit prostřednictvím webových stránek Muzea města Ústí nad Labem nebo osobně v muzejní prodejně.

kniha
Kniha Geologie Českosaského Švýcarska

foto 2
Kniha obsahuje řadu krásných fotografií

foto4

 

foto 2
Ředitel muzea Václav Houfek představuje hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi publikaci o geologii Českosaského Švýcarska

foto 6
Zleva ředitel NP České Švýcarsko Pavel Benda, editorka knihy Zuzana Vařilová, ředitel ústeckého muzea Václav Houfek a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček

lo
Ředitel muzea a hejtman Ústeckého kraje knihu symbolicky pokřtili


 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 21.5.2020 / 21.5.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu