Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Dotace pro OSVČ jsou téměř vyčerpané, v pátek se končí

01
V pondělí 11. května odstartoval Ústecký kraj dotační program pro OSVČ, v rámci kterého mohou ti, kterým jejich činnost ztížila či zamezila pandemie nemoci Covid 19 a následná vládní opatření, žádat kraj o dotaci 25 tisíc korun. Po deseti dnech eviduje krajský úřad 4700 žádostí a poslední možnosti o naplnění kapacity v okrese Louny. Možnost požádat prostřednictvím vyplněné elektronické žádosti končí v pátek 22. května ve 12 hodin.
Tisková zpráva z 20. května 2020
 

 
 

„Zájem o program potvrdil naše očekávání, alokace 70 milionů, tedy pro 400 žadatelů v každém okrese, bude bez problémů vyčerpaná. Přestože jsme se snažili nastavit podmínky co nejjednodušší, řada žádostí byla chybová a žadatele tedy budeme vyzývat k doplnění a opravě. Také duplicitní žádosti, kterých byla spousta, si vyžádají čas na vytřídění. Věřím, že peníze se k úspěšným žadatelů brzy dostanou a pomohou jim překonat následky pozastavení činnosti,“ řekl k programu 1. náměstek Martin Klika.

 

Program je nastavený tak, aby dotaci získalo prvních 400 žadatelů z každého ze sedmi okresů. Aktuálně zbývají volná místa v okrese Louny. Pokud by se někde alokace pro okres nevyčerpala, může být použita pro další v pořadí z ostatních okresů. Úřad eviduje značné množství duplicitních žádostí, které musí být ručně vytříděny. Objevují se také neoprávnění žadatelé, např. ne OSVČ či v insolvenci. Ti jsou vyřazeni.

 

O prvních dotacích k poskytnutí bude rozhodovat Rada Ústeckého kraje 3. června, peníze by pak žadatelé (v závislosti na tom, jak budou podepsané smlouvy) mohli obdržet do konce měsíce.

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 20.5.2020 / 20.5.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu