Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Start turistických linek DÚK si nenechal ujít náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek

foto
O víkendu vyjely turistické linky Dopravy Ústeckého kraje, která letos slaví pět let od svého vzniku. Zážitek z cesty motoráčkem po historické trati si nenechal ujít ani náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. Kromě vlaků vyjely také lodě po Labi.
 

 
 

„Turistické linky jsou v provozu už pátým rokem. U cestujících se těší velké oblibě, protože je zavezou na zajímavá místa našeho kraje. Sám jsem si o víkendu několik linek projel a myslím si, že se start, který byl letos odložen o pár týdnů kvůli vládním opatřením proti koronaviru, povedl. Linky budou v provozu stejně jako v uplynulých sezónách až do podzimu,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

Železniční linky jsou v jízdních řádech označeny „T“ jako turistické. Součástí systému Dopravy Ústeckého kraje je také lodní osobní turistická linka 901 z Ústí nad Labem do Litoměřic a lodní linka 902 z Ústí nad Labem do Hřenska. Od začátku května je také spuštěna přeprava jízdních kol. Informační materiály ke stažení zde.

Na celodenní výlet s DÚK do vzdálenější části regionu je výhodné pořídit si celodenní síťovou jízdenku DÚK, kterou můžete zakoupit pro jednotlivce, rodiny i skupiny. Kompletní jízdní řády linek DÚK včetně kalkulátorů jízdného naleznete na www.dopravauk.cz.


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 19.5.2020 / 19.5.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu