Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web > Úřední deska

 

Žádost

Poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, žádost doručená povinnému subjektu dne 18. 3. 2020.
 

Odkazy


 
 

Dotaz žadatele:

„Dobrý den,

chci požádat krajský úřad Ústeckého kraje ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, o následující informaci:

Jaké jsou identifikační údaje firmy (např. název, IČ apod.), které byly zabaveny zdravotnické pomůcky (roušky a respirátory), jak je popsáno např. zde: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/lovosice-respiratoryzabaveni_2003172241_cen ?

Podal nebo podá krajský úřad trestní oznámení na tuto firmu z důvodu pokusu o porušení nařízení vlády ve věci zákazu exportu zdravotnických pomůcek?“

 

Odpověď:

V příloze Vám zasíláme opatření hejtmana Ústeckého kraje, na jehož základě došlo k odebrání předmětného materiálu. V tomto opatření jsou uvedeny identifikační údaje společnosti vlastnící prostory, ve kterých byl materiál uložen. Identifikační údaje společnosti, která je vlastníkem odebraného materiálu, se však nemusí shodovat se společností, která vlastní předmětné prostory.  Informace o vlastníku odebraného materiálu nemá Ústecký kraj k dispozici.

K druhému dotazu, zda ve věci bude podáno trestní oznámení, sdělujeme, že k odebrání materiálu došlo na žádost Ministerstva vnitra ČR (jak ostatně plyne i z novinového článku) a zvážení dalších eventuálních kroků v trestně právní rovině lze spíše očekávat ze strany uvedeného ministerstva. Ústecký kraj trestní oznámení ke dni doručení Vaší žádosti nepodal.


 
Zodpovídá: Mgr.Sylva Smutná
Vytvořeno / změněno: 31.3.2020 / 31.3.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu