Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web > Krajský úřad > Dotazy a odpovědi dle zákona č. 106/1999 Sb.

 

Žádost

Poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, žádost doručená povinnému subjektu dne 2. 3. 2020.
 

 
 

Dotaz žadatele:

„Dobrý den, prosím o informaci k údržbě cyklostezky Ploučnice. Obec Františkov nad Ploučnicí zveřejnila záměr převodu majetkových práv k pozemkům pod cyklostezkou na Ústecký kraj. Zastupitelé odůvodňují záměr úsporou nákladů za údržbu cyklostezky. Na otázku o jakou výši nákladů se jedná mi nejsou schopni odpovědět, proto jsem požádal pana starostu, aby si tyto informace vyžádal od vlastníka cyklostezky. K dnešnímu dni nebyla odpověď panu starostovi obce Františkov nad Ploučnicí zaslána.Z tohoto důvodu žádám o poskytnutí informace, v jaké výši se pohybují roční náklady na údržbu cyklostezky Ploučnice, v úseku v katastru obce Františkov nad Ploučnicí.“

 

Odpověď:

Vážený pane,

 

k Vašemu dotazu sdělujeme, že odhad nákladů na údržbu vychází z plánu údržby zpracovaného stavebně inženýrskou společností Varia s.r.o. Na údržbu pozemků v katastru obce Františkov nad Ploučnicí  (k.ú. Františkov nad Ploučnicí a k.ú. Oldřichov nad Ploučnicí) činí roční náklady na:

čistění komunikace            cca 54.000,00 Kč

čištění propustků              cca    9.500,00 Kč

seče podél komunikace    cca  37.000,00 Kč

 

Dále sdělujeme, že se zpracovává projektová dokumentace na opravu povrchu části  komunikace cyklostezky, a to na pozemku p.č. 585/1 v k.ú. Františkov nad Ploučnicí, ve vlastnictví obce Františkov nad Ploučnicí. Předpokládané náklady na tuto opravu jsou odhadovány ve výši 2 – 5 mil. Kč. Výkaz výměr na opravu se zpracovává.

 

O poskytnutí informace o výši vynaložených nákladů na údržbu cyklostezky na pozemcích obce Františkov nad Ploučnicí sdělujeme, že tento dotaz jsme od obce Františkov nad Ploučnicí neobdrželi.

 

V případě další korespondence v této věci, prosím, uveďte číslo jednací nebo jméno vyřizujícího.

 
Zodpovídá: Mgr.Sylva Smutná
Vytvořeno / změněno: 18.3.2020 / 18.3.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu