Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web > Úřední deska

 

Žádost

Poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, žádost doručená povinnému subjektu dne 10. 3. 2020.
 

 
 

Dotaz žadatele:

„Dobrý den,

 

obracím se na vás s žádostí o poskytnutí informace podle zákona č. 106/1999 Sb.Zákon o svobodném přístupu k informacím s následujícím dotazem:

 

Dne 16.2.-22.2.2020 proběhla zahraniční služební cesta delegace Ústeckého kraje do Vietnamu ve složení: Zdeněk Matouš, Jaroslav Komínek, Darina Kováčová, Jindřich Franěk a P.Hajšman.

 

Tímto Vás žádám o sdělení následujících informací:

 

Jaký byl účel návštěvy?

Jaký byl program návštěvy?

S kým se delegace setkala?

Jaký je přínos návštěvy pro ÚK?

 

Dále by mě prosím zajímalo, zda má Ústecký Kraj vypracované pokyny pro zahraniční služební cesty a zda je určeno v jakých cenových relacích a knihovacích třídach by se mělo pohybovat ubytování a náklady na letenku? Pokud ano, prosím o jejich zaslání.

Je opravdu nutné, aby tyto delegace lítali za peníze daňových poplatníků v business class? Je toto přístup řádného hospodáře, tak jak ukládá zákon?“

 

Odpověď:

Jaký byl účel návštěvy?

Cílem pracovní návštěvy kraje Kien Giang bylo projednání jednotlivých oblastí rozvoje pro přípravu memoranda o vzájemné spolupráci na základě pozvání předsedy Lidového výboru kraje Kien Giang a v návaznosti na návštěvu vedení kraje v Ústeckém kraji v roce 2017.

 

Jaký byl program návštěvy?

Na programu bylo oficiální setkání a jednání se zástupci provincie Kien Giang ve městě Rach Gia, návštěva města a prohlídka naleziště rašeliny a jednání s vedením ostrova Phu Quoc.

 

S kým se delegace setkala?

Delegace Ústeckého kraje se v rámci pracovní cesty do Vietnamu na pozvání předsedy Lidového výboru kraje Kien Giang setkala s vedením provincie Kien Giang ve městě Rach Gia a s vedením ostrova Phu Quoc.

 

Jaký je přínos návštěvy?

Na základě uskutečněných jednání byly definovány oblasti vzájemné spolupráce:

  1. místní rozvoj s důrazem na rozvoj cestovního ruchu a navazujících odvětví služeb,
  2. rozvoj dopravních systémů a integrované dopravy, která ve vietnamských podmínkách téměř úplně chybí,
  3. těžba surovin (v provincii Kien Giang především rašeliny) a jejich zpracování (zde by měla spolupráce probíhat především v přenosu know – how),
  4. zdravotnictví,
  5. vzdělávání s důrazem na spolupráci vysokých škol,
  6. životní prostředí – zde zástupci Ústeckého kraje nabídli přenos dobré praxe v oblasti odpadového hospodářství, které je ve Vietmanu málo rozvinuté

 

Zda má Ústecký kraj vypracované pokyny pro zahraniční služební cesty, a zda je určeno, v jakých cenových relacích a knihovacích třídách by se mělo pohybovat ubytování a náklady na letenku. Pokud ano, prosím o jejich zaslání.

Ústecký kraj nemá vypracované pokyny pro zahraniční služební cesty. O zahraničních služebních cestách rozhoduje Rada Ústeckého kraje, a to na základě tematického zaměření cesty a návaznosti na předchozí jednání.

Je opravdu nutné, aby tyto delegace lítali za peníze daňových poplatníků v business class? Je toto přístup řádného hospodáře, tak jak ukládá zákon?

Rozhodování o využití třídy economy nebo business class se odvíjí od aktuální nabídky letenek pro daný většinou pevně stanovený termín a od letecké společnosti.

 

 
Zodpovídá: Mgr.Sylva Smutná
Vytvořeno / změněno: 18.3.2020 / 18.3.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu