Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web > Úřední deska

 

Žádost

Poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, žádost doručená povinnému subjektu dne 20. 2. 2020.
 

 
 

Dotaz žadatele:

Vaše instituce uzavřela v minulosti několik smluv s advokátní kanceláří JUDr. Karla Muzikáře (WGM, dnes Skils). Rád bych vás s laskavým dovolením požádal o informace o všech konkrétních uzavřených smlouvách – jejich předmětu plnění (i například právního zastupování ve sporech a arbitrážích) a proplacené ceně. Rád bych vás také požádal počet člověkohodin (mandayů), které kancelář JUDr. Muzikáře pro vaši instituci u konkrétních vyžádaných zakázek vykázala.“

 

Odpověď:

Na základě výše uvedeného Vám poskytujeme následující informace:

Ústecký kraj má se společností Skils s.r.o. advokátní kancelář (dříve WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. advokátní kancelář, resp. Weil, Gotshal & Manges v. o. s.), IČO 25621050, se sídlem Křižovnické nám. 193/2, 110 00 Praha 1, uzavřenu mandátní smlouvu ze dne 17. 5. 2006, jejímž předmětem je poskytování právních služeb v oblasti veřejné linkové dopravy. Tato smlouva byla uzavřena na základě otevřeného zadávacího řízení v souladu se zákonem č. 40/2004 Sb., o veřejných zakázkách, v tehdy platném znění. Za právní služby poskytované na základě zmíněné mandátní smlouvy Ústecký kraj od roku 2006 celkově uhradil částku 210 854 983 Kč bez DPH.

Právní služby zmíněné advokátní kanceláře přispěly k vyřešení zásadních problémů v oblasti krajské dopravy, jímž kraj v minulosti čelil. Jako příklad lze uvést soudní spory s dopravci v hodnotě mnoha miliard Kč, v nichž byl kraj zcela úspěšný. Dále lze zmínit realizaci veřejných zakázek na zajištění veřejné autobusové dopravy pro roky 2007 - 2014 a 2015 - 2024 v hodnotě cca 28 miliard Kč, kde byl Ústecký kraj také úspěšný, což je zřejmé i ze srovnání s jinými kraji. Velmi významné bylo i právní poradenství při řešení závažných krizí v krajské dopravě.

 
Zodpovídá: Mgr.Sylva Smutná
Vytvořeno / změněno: 12.3.2020 / 12.3.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu