Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web > Krajský úřad > Dotazy a odpovědi dle zákona č. 106/1999 Sb.

 

Žádost

Poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, žádost doručená povinnému subjektu dne 22. 1. 2020.
 

 
 

Dotaz žadatele:

„Dobrý den,


žádám v souladu se zákonem č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), o poskytnutí informací, které se týkají rozvoje města Žatec a pozemních komunikací na katastrálním území Žatec pro období 2015 – 2020.

 

Město Žatec s historickým potenciálem a s tisíciletou tradicí pěstování chmele v blízkosti významných průmyslových zón (dále jen PZ), Strategická PZ TRIANGLE o celkové rozloze 364 ha ve správním území obcí Žiželice, Staňkovice, Velemyšleves a Bitozeves, PZ JOSEPH v katastru obce Havraň o rozloze 190 ha, PZ Chomutov a další, lze označit za křižovatku cest v regionu.

 

Katastrálním územím Žatec po páteřní silnici Plzeňská projíždí četná tranzitní nákladní doprava, řada autobusových spojů, ale i osobní vozidla. Vytížení komunikací provází vysoká míra bezpečnostních rizik i emise, zejména prach a obtěžující hluk.

 

V roce 2015 formulovány strategické cíle v souladu s vizí rozvoje města a navržena opatření, která byla stanovena na základě jednání pracovních skupin a prostudována řídící skupinou, viz Strategický plán rozvoje města Žatec 2015 – 2020.

 

Při definování vize by měl být podle mého názoru sledován základní cíl, kterým by pro vedení města a kraje měl být mimo jiné tzv.

SPOKOJENÝ OBČAN S DOSTATKEM RELEVANTNÍCH INFORMACÍ.

Laická veřejnost postrádá důležité informace.

 

V návaznosti na e-petice „Petice pro stavbu dvou kruhových objezdů v ulici Plzeňská v Žatci! Máme toho dost!“, kterou P. N. založila dne 23. 8. 2019, konkrétně:

 

1)     zda, kdy a kdo za Město Žatec jednal s Ústeckým krajem o součinnost při finančním zabezpečení změny dopravního řešení a značení na komunikacích v katastrálním území Žatec, a to především se zaměřením na odstranění nebezpečných kolizních míst na silnici I. třídy ulice Plzeňská v Žatci směřující ke zvýšení bezpečnosti provozu na území města Žatec s účelem vyslyšet upozornění a vzkazy motoristů tzv. z široka daleka na zajištění plynulosti průjezdu?

2)     v jaké fázi jsou přípravné práce na realizaci k odstranění obou zjištěných kritických úseků na silnici 1/27 ulice Plzeňská na území města Žatec, tzn. v místě křížení silnic 1/27 ulice Plzeňská v Žatci na trase Most – Plzeň na p. č. 7146/1,

a)     v severovýchodní části města Žatec na silnici ve směru k železniční stanici Hlavní nádraží Žatec, tj. ul. Osvoboditelů na p.č. 6903/10 ve vlastnictví Ústeckého kraje?

b)     v jižní části města Žatec na silnici ve směru k benzinové stanici a k prodejně Hypermarket TESCO, Husova 3078, 438 01 Žatec s dalším velice nepřehledným místem?“

 

Odpověď:

Vážená paní,

na základě Vaší žádosti o informaci dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, ve věci zvýšení bezpečnosti a plynulosti průjezdu v k. ú. Žatec v místě křížení silnice č. I/27 (ul. Plzeňská) se silnicí č. II/250 (ul. Osvoboditelů) Vám odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje sděluje následující:

 

k bodu 1):

Zdejší odbor nemá žádné informace, že by Město Žatec jednalo s Ústeckým krajem o realizaci dvou okružních křižovatek.

k bodu 2):

Přípravné práce nezajišťuje Krajský úřad, odbor dopravy a silničního hospodářství. Ředitelství silnic a dálnic ČR, správa Chomutov, jako vlastník silnice I. třídy, zadal vyhotovení bezpečnostního posouzení obou úseků. Výstup z tohoto posouzení bude prostudován a následně bude zvolen adekvátní postup.

V případě dalších dotazů Vám doporučujeme, obrátit se na Ředitelství silnic a dálnic ČR, správa Chomutov.

 
Zodpovídá: Mgr.Sylva Smutná
Vytvořeno / změněno: 6.2.2020 / 6.2.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu