Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Zemřel Miroslav Schneider

Miroslav Schneider
Smutná zpráva přišla z Centra pro osoby se zdravotním postižením Písečná v Chomutově, krajské příspěvkové organizace. Ve věku 31 let tam zemřel tělesně postižený a věčně usměvavý Miroslav Schneider.
Tisková zpráva ze dne 8. ledna 2020
 

 
 

Vzhledem k jeho postižení potřeboval speciální elektrický vozík, na který ve veřejné sbírce přispěli obyvatelé Chomutova a samotné město částkou přesahující čtvrt milionu korun. Vytouženého vozíku se chlapec bohužel nedočkal.

 

Dlouhá léta žil Miroslav upoután na břiše na kolečkovém lůžku. Ke slavnostnímu předání vozíku přitom mělo dojít v průběhu ledna. Mladý muž zemřel koncem prosince loňského roku v nemocnici, kde byl hospitalizován kvůli amputaci zbytků dolních končetin.

 

Jeho největší vášní bylo malování. Uspořádal několik výstav. Na vernisáž jedné z nich přijel do Chomutova před čtyřmi lety i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Ten chlapce obdivoval za to, s jakou chutí se pere s osudem. Dokonce ho pozval k sobě do pracovny na hejtmanství.


01
Hejtman na vernisáži výstavy Miroslava Schneidera "Střípky z mého života"

02

 

03
Miroslav Schneider na vernisáži s ředitelkou COZP Písečná Alenou Tölgovou

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 8.1.2020 / 8.1.2020 | Zveřejnit od: 8.1.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu