Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Pracovní skupina k zajištění zdravotních služeb ve Šluknovském výběžku zřízená Radou Ústeckého kraje se poprvé sešla na krajském úřadě

znak
Neutěšená situace a nejasná budoucnost ohledně zajištění poskytování zdravotních služeb pro obyvatele Šluknovského výběžku přiměla Radu Ústeckého kraje na její prosincové schůzi k ustavení pracovní skupiny, která se má touto problematikou zabývat. Ve čtvrtek 19. prosince 2019 se tato pracovní skupina poprvé sešla na krajském úřadě.
Tisková zpráva ze dne 20. prosince 2019
 

 
 

„Cílem jednání této pracovní skupiny je předložit Radě Ústeckého kraje do konce ledna 2020 návrhy a doporučení týkající se poskytování zdravotních služeb ve Šluknovském výběžku,“ shrnul důvod jejího vzniku náměstek hejtmana s kompetencí pro oblast zdravotnictví Stanislav Rybák, který této pracovní skupině předsedá.

Na dnešním setkání byli představeni zástupci všech relevantních subjektů, které byly Radou Ústeckého kraje do skupiny nominováni (podrobný výčet je uveden v tiskové zprávě z 84. schůze Rady Ústeckého kraje ze dne 12. prosince 2019).

Zásadní informací, která byla na dnešním jednání potvrzena ze strany zástupce insolvenční správkyně, je to, že provoz nemocnice a zachování dostupné zdravotní péče bude pokračovat i v následujícím období. Nemocnice by neměla být uzavřena. Podrobněji se budoucím vývojem bude zabývat pracovní skupina na svém dalším jednání, které se uskuteční dne 14. ledna 2020. Posílená činnost Zdravotní záchranné služby Ústeckého kraje pomáhá zajistit dostupnost zdravotních služeb obyvatelům Šluknovského výběžku již několik týdnů.

Představitelé vedení Krajské zdravotní, a. s. (KZ) opakovaně deklarovali, že jejich postoj k řešení situace ve Šluknovském výběžku ve věci zajištění zdravotní péče je dlouhodobě konzistentní a mají vůli ji řešit. KZ je v rámci kapacit zdravotnických oddělení jednotlivých nemocnic připravena pomoci pokrývat potřebu poskytování zdravotních služeb pro obyvatele tohoto regionu, napomoci k řešení této situace a ke stabilizaci poskytovaných zdravotních služeb v oblasti. Toto je, pokud jde o specializovaná zdravotnická pracoviště děčínské nemocnice a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, již dlouhou dobu realitou. KZ již dlouhodobě navýšila kapacitu lůžek v děčínské a ústecké nemocnici, dodává krevní deriváty a v rámci poskytování kvalitní zdravotní péče vypomáhají vybraní lékaři.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 20.12.2019 / 20.12.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu