Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Na mezinárodní soutěži kraloval za klavírem talentovaný Polák

Virtuosi 2019
Bartosz Frydel z Polska se stal hlavní postavou 52. ročníku mezinárodní klavírní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte. Jeho Bachova Toccata G dur BWV 916 nadchla odbornou porotu i poté vzácné hosty a posluchače v Severočeském divadle opery a baletu, kde se konalo slavnostní vyhlášení výsledků a koncert vítězů.
Tisková zpráva ze dne 25. listopadu 2019
 

 
 

Na něm nechyběl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Ten je zároveň i prezidentem soutěže. „Scházíme se tu již po dvaapadesáté, což je úctyhodné číslo. Vítězové z let minulých se poté dokázali prosadit dále i ve světě a já věřím, že se tito mladí umělci, kteří tu jsou letos, zanedlouho dokáží prosadit v tak velké konkurenci světového klavírního umění,“ uvedl na slavnostním zakončení celé akce hejtman Ústeckého kraje s tím, že by rád poděkoval také zaměstnancům a pracovníkům ZUŠ Evy Randové a řediteli akce Marku Korbélyimu.

Na akci, která je zařazena do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje a kterou podpořil kraj společně s generálním partnerem Net4Gas, přijeli soutěžící z celého světa. Hlavní ceny si přebrali například mladí pianisté z Japonska, Mexika, Ázerbajdžánu či Kuby.

Mezi českými talenty se dobře umístil Jan Schulmeister (vyhrál svou věkovou kategorii) a Adam Znamirovský (skončil druhý ve své věkové kategorii). Cenu pro nejmladšího účastníka vyhrál Amarbayar Tushigt z Mongolska.

Mezi významné hosty večera patřil čínský velvyslanec v ČR Zhang Jianmin s manželkou a také kubánský velvyslanec v Praze Danilo Francisco Alonso Mederos s chotí. Za kraj akci navštívila Jitka Sachetová, radní pro kulturu a památkovou péči, zemědělství, životní prostředí a venkov a Petr Šmíd, náměstek hejtmana pro školství, mládež a sport.

                    

01
52. ročník mezinárodního festivalu se podařil

02
Martin Kasík, předseda poroty soutěže předal cenu pro nejúspěšnějšího českého účastníka Jana Schulmeistera

03
Nejmladším účastníkem se stal Amarbayar Tushigt z Mongolska

05
Hejtman Oldřich Bubeníček předal Marku Korbélyimu cenu za výborné vedení soutěže  

 

07
Jan Schulmeister při závěrečném koncertu finalistů

08
Na slavnostní zakončení soutěže přijel čínský velvyslanec v ČR Zhang Jianmin (druhý zprava) s manželkou a také Chargé d´affaires Kubánské republiky v Praze Danilo Francisco Alonso Mederos (pátý zleva) s chotí. Zcela vlevo Petr Nedvědický, primátor Ústí nad Labem a třetí zleva Pavel Vodseďálek, předseda výboru pro národnostní menšiny 

 

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 25.11.2019 / 25.11.2019 | Zveřejnit od: 25.11.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu