Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Pivovar přímo ve škole? Dobrý nápad, kvitoval hejtman Bubeníček

Minipivovar
V Ústeckém kraji za posledních pár let vzniklo několik různých minipivovarů, ale ten žatecký se od ostatních liší tím, že je situován přímo ve škole. Určen je prioritně pro žáky – budoucí sládky či pivovarníky ze Středního odborného učiliště a Střední odborné školy SČMSD, Žatec.
Tisková zpráva ze dne 19. listopadu 2019
 

 
 

Na slavnostní otevření se přijel podívat také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Nejprve přestřihl pásku a poté se šel podívat na dvě velké nádoby a cisternu. Objem obou nádob je 70 litrů, čistého piva by pak mělo být kolem 50 litrů. „Je to velmi dobrý nápad. Doufám, že žáci získají potřebné teoretické zkušenosti, které pak využijí později v praxi,“ uvedl hejtman Bubeníček. 

 

Podle ředitelky Stanislavy Sajdlové bylo vybavení minipivovaru z velké části pořízeno díky umístění v soutěži Dobrá škola v Ústeckém kraji 2017/2018, jenž není zřizovaná krajem a kde skončila na 3. místě a získala tak finanční odměnu. Minipivovar si škola symbolicky darovala k 60. výročí od svého založení.

01
Dvě nádoby a cisterna

02
Hejtman Oldřich Bubeníček přestřihává pásku

03

 

04
A může se vařit

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 19.11.2019 / 19.11.2019 | Zveřejnit od: 19.11.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu