Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Spolupráci a cestovní ruch podpořil Ústecký kraj na veletrhu v Šanghaji

01
Jeden z největších importních veletrhů China International Import Expo se konal letos již podruhé v Šanghaji. Své zástupce na něm měl také Ústecký kraj, který rozvíjí s Čínou spolupráci zejména v oblasti turistického ruchu. Nové možnosti se ale otevírají také ve využití vodíku.
Tisková zpráva z 13. listopadu 2019
 

 
 

Ústecký kraj reprezentovali na veletrhu 1. náměstek hejtmana Martin Klika a náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš spolu se zastupitelem Markem Kocánkem. Část programu absolvovali spolu s oficiální delegací České republiky pod vedením předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radka Vondráčka. Šlo především o otevření českého stánku a návštěvu českého národního a komerčního pavilonu. Následovala separátní jednání především s náměstkem guvernéra provincie Anhui Xi'an Zhou, která je partnerem Ústeckého kraje, a také se zástupci Czechtrade, Czechinvest a CzechTourism v Šanghaji.


Nové možnosti spolupráce nabízí nedávný zápis Hornické kulturní krajiny Erzgebirge - Krušnohoří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. „Zájem o spolupráci s Ústeckým krajem a Krupkou projevilo město Huangshan a oblast Žlutých hor, kteří jsou do UNESCA zapsaní a patří k nejnavštěvovanějším destinacím v Číně. Příští rok by měli přijet na návštěvu do Ústeckého kraje,“ nastínil vznikající spolupráci náměstek Zdeněk Matouš.

 

Náměstek Martin Klika v Šanghaji jednal s čínsko – kanadskou společností Pacific Wellfare realizující výstavbu vodíkových čerpacích stanic. Právě využití vodíkového pohonu ve veřejné dopravě je aktuálně pro Ústecký kraj velké téma. „Spolupráce na výstavbě čerpacích stanic může být přínosná pro ústeckou Spolchemii nebo Unipetrol, což jsou naši významní partneři v rámci vodíkové platformy,“ zmínil náměstek Martin Klika.

 

Spolupráce s Čínou na poli cestovního ruchu nabízí velký potenciál růstu, v současné době je v nabídce pět leteckých spojení České republiky s Čínou a další se chystají. I s ohledem na tuto skutečnost se v Ústeckém kraji konaly letos presstripy a famtripy pro čínské novináře a cestovní kanceláře. V průběhu června a října tak mohli navštívit opevnění a podzemní chodby v Terezíně, Tiské stěny, konferenční možnosti místních hotelů a center, ale také konference během plavby na Labi. Velký zájem byl také o lázeňství v Teplicích.

 

Ústecký kraj představuje svou turistickou nabídku také na čínské sociální síti WeChat a prostřednictvím profilů na platformách Mafengwo a Qiongyou.


1
Delegace Ústeckého kraje ve veletrhu v Šanghaji, zleva vedoucí odboru regionálního rozvoje Pavel Hajšman, náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš, 1. náměstek Martin Klika, zastupitel Marek Kocánek a Jiří Válka, vedoucí oddělení cestovního ruchu.

2
1. náměstek Martin Klika při prohlídce vodíkové čerpací stanice

4
Náměstek Zdeněk Matouš při rozhovoru pro Českou televizi

4
Setkání s představitelem partnerské provincie Anhui

 

5
Propagace destinace České Švýcarsko na veletrhu v Šanghaji

 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 13.11.2019 / 13.11.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu