Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Hejtman Bubeníček se aktivně zajímá o silniční stavby v kraji

ŘSD
Zájem hejtmanství Ústeckého kraje o stav přípravy a realizace silničních staveb v kraji stvrdila návštěva Oldřicha Bubeníčka v sídle chomutovské Správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Hejtman tak navázal na společné koordinační schůzky, které se v letošním roce uskutečnily v sídle Krajského úřadu v Ústí nad Labem.
Tisková zpráva ze dne 12. listopadu 2019
 

 
 

Hlavním tématem setkání byla doprava v Bílině. „Problém s dopravou v Bílině jsem řešil už v době, kdy jsem tam byl starostou. Od té doby je to ještě horší. Pevně věřím, že současná varianta s tunelem bude konečným řešením, jak tento problematický úsek na silnici I/13 odstranit,“ reagoval na situaci kolem průtahu Bílinou hejtman.

Ředitel chomutovské Správy ŘSD Martin Vidimský k současné situaci v Bílině doplnil, že provozní úsek připravuje na průtahu pokládku nízkohlučného asfaltu a se starostkou města jedná o instalaci mobilních protihlukových stěn. Ty by pak mohly být odstraněny po zprovoznění tunelu. S tím ŘSD počítá kolem roku 2028.

„Přípravě stavby věnujeme mimořádnou pozornost. Dopředu řešíme případné problémy a jednáme s dotčenými institucemi. Chceme, aby příprava trvala minimální dobu,“ ujistil hejtmana ředitel Správy Chomutov. Zároveň podotkl, že poslední slovo bude mít Ministerstvo dopravy. Hejtman v souvislosti s přípravou stavby nabídl pomoc kraje, pokud by bylo třeba.

Houstnoucí dopravou a s tím spojeným hlukem je dotčena řada dalších měst a obcí v kraji, což hejtmanství dokládá mnoha stížnostmi a podněty od obyvatel. Správa Chomutov hejtmana informovala o revizi stavu protihlukových opatření a o prověřování dalších lokalit, kde hluk nejvíce trápí obyvatele.

Vedoucí úseku výstavby Správy Chomutov Marek Sotona hejtmanovi popsal stav přípravy i případná rizika u klíčových investičních akcí v kraji. V rámci staveb na dálnici D7 připomněl zahájení obchvatu Panenského Týnce a čerstvě vydané stavební povolení na zkapacitnění obchvatu Loun. S dokončením dálnice ŘSD počítá v roce 2026, kdy by měl být zprovozněn poslední úsek u Postoloprt.

01
Hejtman a ředitel chomutovské Správy ŘSD Martin Vidimský

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 12.11.2019 / 12.11.2019 | Zveřejnit od: 12.11.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu