Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Do mosteckého muzea a galerie se vrací Ulrika von Levetzow - anděl ve třpytu par

Ulrika
Expozice baronky Ulriky von Levetzow se po půlroční přestávce opět objeví před zraky veřejnosti. Ve čtvrtek 14. listopadu v 17 hodin se v budově Oblastního muzea a galerie v Mostě uskuteční vernisáž nové stálé expozice Ulrika von Levetzow. Anděl ve třpytu par.
Tisková zpráva ze dne 8. listopadu 2019
 

 
 

Baronka Ulrika světově proslula jako poslední láska a múza Johanna Wolfganga Goetha. Příběh nenaplněné a neopětované lásky stárnoucího básníka patří mezi největší milostné příběhy evropské historie. Ulrika von Levetzow byla fascinující osobností, představující doslova to nejlepší z celého 19. století.

Expozice nahrazuje předchozí instalaci, proti níž je obohacena zejména o moderní a multimediální výstavní prvky a jazykové mutace. Vystavené exponáty pocházejí z rozsáhlé pozůstalosti Ulriky von Levetzow, která je součástí sbírek mosteckého muzea již od roku 1900.

 

Granátová souprava šperků, která je jedním z nejvzácnějších šperkařských děl v České republice, je umístěna v pomyslném středu expozice. Podle prokázaných gemologických expertíz se jedná o největší světově známý soubor českých granátů na světě, jehož součástí je i největší broušený český granát v České republice. Šperk patří mezi 10 nejcennějších klenotnických prací v naší zemi.

 

Slavnostní otevření proběhne ve čtvrtek 14. listopadu 2019 od 10.00 do 17.00 hodin v hlavní budově Oblastního muzea a galerie v Mostě, p. o. na ulici Čsl. armády 1360/35 v Mostě. Kurátorem výstavy je historik Mgr. Jiří Šlajsna. Nová expozice vzniká za významné podpory Ministerstva kultury České republiky a Ústeckého kraje. Hlavním odborným partnerem nové expozice je Národní muzeum Praha.

01
Šperky Ulriky von Levetzow se vrací do Mostu

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 8.11.2019 / 8.11.2019 | Zveřejnit od: 8.11.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu