Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Vlaky na Teplicku zrychlí, lidé z Litvínova získají přímé spojení s krajskou metropolí

AŽDC
Železnice v podkrušnohorské oblasti Ústeckého kraje projde v následujícím období výraznou proměnou. Správa železniční dopravní cesty zde začala s modernizací hned na několika místech v okolí Teplic. Dokončení prací přinese nejen zvýšení traťové rychlosti, bezpečnosti provozu a komfortu pro cestující, ale díky elektrizaci také možnost přímého spojení Litvínova s krajskou metropolí.
Tisková zpráva ze dne 6. listopadu 2019
 

 
 

Slavnostní zahájení tří staveb se uskutečnilo ve středu 6. listopadu v Teplicích, kam přijel také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Modernizace železniční infrastruktury je nezbytná pro rozvoj kraje, jelikož usnadní cestování nejen občanům, ale může být přínosem i pro nákladní dopravu,“ uvedl při slavnostním poklepání kladívkem na železniční pražec hejtman Bubeníček.

První akcí bude revitalizace a elektrizace trati Oldřichov u Duchcova – Litvínov. Dopravní koncept Ústeckého kraje počítá mimo jiné se zavedením přímých elektrických vlaků z centra regionu až do Litvínova. Součástí revitalizace trati je proto nutné vybudování trakčního vedení na dosud neelektrizovaném 1,5 kilometru dlouhém úseku mezi Loukou u Litvínova a Litvínovem. Stavební práce potrvají dva roky, úpravami projde přibližně 13,5 kilometru trati. Dokončení je naplánováno na červenec 2021.

Zvýší se také traťové rychlosti v úseku Oldřichov u Duchcova – Bílina. Cílem stavby je kompletní rekonstrukce výše zmíněného úseku, která umožní zvýšení traťové rychlosti až na 140 km/h. Termín dokončení celé stavby je v červnu 2022.

Poslední investicí bude rekonstrukce železniční stanice Řetenice. V případě Řetenic se počítá nejen s modernizací této stanice, ale také částí navazujících úseků do Oldřichova u Duchcova a do Lovosic. V samotných Řetenicích je navrženo ostrovní nástupiště dlouhé 120 metrů a vnější nástupiště s délkou hrany 50 metrů. Přístup na ně bude přes stávající lávku doplněnou o schodiště a dva výtahy. Realizovat se bude rovněž nové staniční a traťové zabezpečovací zařízení. Hotovo bude v srpnu příštího roku.

01

02
Na akci se setkali zástupci zainteresovaných partnerů

 

02
Poklepalo se na železniční pražec

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 6.11.2019 / 6.11.2019 | Zveřejnit od: 6.11.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu