Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Předsedové výborů krajského zastupitelstva jednali v Mostě

01
Předsedové výborů Zastupitelstva Ústeckého kraje měli v Mostě pracovní jednání k seznámení s problematikou a aktivitami Pracovní skupiny krajský architekt. Také se zajímali o činnosti Českojiřetínského spolku – spolku pro oživení Krušnohoří a navštívili i kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě.
 

 
 

Při výstupu na věž kostela se účastníci jednání seznámili s historií kostela a okolnostmi jeho přesunu na současné místo pracovníkem mosteckého muzea Janem Setvákem. K názornější představě o průběhu celého přesunu posloužily velkoplošné fotografie Stanislava Štýse, zakladatele české rekultivační školy, vystavené ve věži. Výkladu při prohlídce samotného kostela se ujal Jiří Sirový.

Po prohlídce kostela byli předsedové výborů zástupcem Českojiřetínského spolku Petrem Fišerem podrobně seznámeni s tématem znovupropojení Moldavské a Freiberské dráhy. O činnosti krajského architekta informoval předsedy člen pracovní skupiny Ing. arch. Ondřej Beneš, Ph.D., z ateliéru Beneš v Praze.

Setkání iniciovaly předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Ústeckého kraje Radmila Krastenicsová a předsedkyně Kontrolního výboru Zastupitelstva Ústeckého kraje Drahomíra Karasová. Jako další se jednání zúčastnil předseda Výboru pro kulturu a památkovou péči Jaroslav Dubský, předseda Výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka a předseda Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality Dominik Hanko.

1
Na věži mosteckého kostela, zleva Jaroslav Dubský, Drahomíra Karasová, Jan Setvák, Radmila Krastenicsová, Dominik Hanko a Pavel Csonka

2


 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 29.10.2019 / 29.10.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu