Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web > Úřední deska > Konkurzní a výběrová řízení

 

Žádost

Poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, žádost doručená povinnému subjektu dne 30. 9. 2019.
 

 
 

Dotaz žadatele:

„1. Budou v regionálních vlacích uznávány slevy ČD – IN25, IN50, IN100?

2. Pokud je odpověď na 1. otázku ne, odškodní kraj cestující, kteří si již dříve zakoupili uvedené slevy, přesahující do dotčeného období, v dobré víře, že tyto slevy budou moci používat i v regionálních vlacích?

3. Bude muset cestující s jízdním kolem platit při přestupu z mezikrajového rychlíku na regionální vlak platit znovu paušální poplatek za jízdní kolo?

4. Má kraj vypracovánu studii, která se zabývá podstatným snížením komfortu desetitisíců cestujících při neuznávání jízdenek ČD, a vzal při rozhodování o tomto opatření takovou studii v úvahu?

5. Jaká je politická příslušnost radních či jiných odpovědných osob, které pro toto opatření hlasovali?“

 

Odpověď:

Na základě výše uvedeného Vám poskytujeme následující informace:

 

1. Probíhá jednání s ČD o tom, aby byly IN25 a IN50 plně uznávány. IN100, INSENIOR a INBUSINESS uznávány budou. Další informace bude možné poskytnout po domluvě s ČD.

2. S odkazem na dotaz č. 1.

3. S odkazem na dotaz č. 1 nebude.

4. Nemá. Kraj postupuje obdobně jako jiné kraje a má zájem v regionální dopravě v Ústeckém kraji pro vnitrokrajské jízdy uplatňovat vlastní tarif DÚK. Náš tarif DÚK má vlastní slevovou politiku a umožňuje cestujícím výhodné přestupy na MHD.

5. Uvedené tarifní principy jsou součástí několika nabídek případně dalších dokumentů, které byly projednány a schváleny v Radě kraje.

 

Seznam členů Rady je uveden na webových stránkách:

https://www.kr-ustecky.cz/seznam-radnich/os-7795/p1=204833


Jednání Rady Ústeckého kraje je neveřejné a hlasování jednotlivých členů rady Ústeckého kraje není k dispozici. Zaznamenává se pouze výsledek hlasování.

 
Zodpovídá: Mgr.Sylva Smutná
Vytvořeno / změněno: 21.10.2019 / 21.10.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu