Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Žáci a pedagogové škol Ústeckého kraje se sešli v Litoměřicích na vzdělávacím veletrhu

Vzdělávací veletrh
Na Výstavišti Zahrady Čech v Litoměřicích se uskutečnil první říjnový pátek 2. ročník vzdělávacího veletrhu, který byl určený převážně pro pedagogické pracovníky příspěvkových škol celého regionu. Na ně tu čekal pestrý program plný workshopů a přednášek. Na své si přišli také žáci a studenti, pro které byl v jednotlivých pavilonech připraven bohatý program. Mohli si zde vyzkoušet chemické a fyzikální pokusy nebo jak moc zvládají digitální, matematickou či čtenářskou gramotnost.
Tisková zpráva ze dne 4. října 2019
 

 
 

Žáci tak prožili na veletrhu například Báječný den s chemií, zahráli si mozkohry. Byly pro ně připraveny ukázky nejnovějších učebních pomůcek včetně digitálních, informace o digibuňkách v Ústeckém kraji. Pro příchozí byly připravené též další vzdělávací workshopy a odborné přednášky pro gramotnost i polytechnické předměty, stánky s učebnicemi i odbornou literaturou pro pedagogy a spoustu dalšího.

 

Pro Ústecký kraj, který se stal jedním z pořadatelů akce, je kvalita výuky školáků důležitá. „Ústecký kraj se po dobu pěti let snaží, i s podporou evropských dotací, dostat co nejvíce prostředků do našich příspěvkových škol. A to jak na zlepšení vybavení škol, tak na zkvalitnění výuky. Jsem moc rád, že tento veletrh proběhne formou konzultací a výměnou informací mezi subjekty tak, aby mohli pedagogové i v budoucnu zlepšovat kvalitu výuky na školách,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

01
Na úvod veletrhu si vzal slovo 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

02
Nadace Unipetrol pokračuje v unikátním projektu pomoci školám „Buď šik a pomáhej“ ve spolupráci s herečkou Kateřinou Hrachovcovou.

03
Žáci si mohli vyzkoušet některé chemické pokusy.

04
Digitální gramotnost žáky velmi zajímala.

 

05
Omalovánky pro 3D pera.

 

06

 

07
Zábava byla i pro ty nejmenší.

 

08
Posilování jemné motoriky v praxi.

 

 

 
 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 4.10.2019 / 4.10.2019 | Zveřejnit od: 4.10.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu