Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web > Krajský úřad > Dotazy a odpovědi dle zákona č. 106/1999 Sb.

 

Žádost

Poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, žádost doručená povinnému subjektu dne 4. 9. 2019.
 

 
 

Dotaz žadatele:

Dobrý den,

žádám Vás o informaci, zda-li se je v přípravě plán na zavedení odbavení platebními kartami v linkových autobusech v systému DÚK tak, jak je tomu v systému IDSOK, PID, aj.?“.

 

Odpověď:

Odbavovací zařízení je ve vlastnictví jednotlivých dopravců zapojených do IDS DÚK. V nově uzavíraných dlouhodobých smlouvách na zajištění dopravní obslužnosti v kraji již požadujeme, aby nová odbavovací zařízení akceptovala platební karty. Postupně tak budou přibývat autobusové i železniční linky, na kterých bude možno se odbavit platební kartou. Nyní se jedná pouze o možnost úhrady jízdního dokladu platební kartou. Výhledově pak nevylučujeme, že by mohl být v DÚK zaveden podobný systém, jako je například v PID, kdy je zakoupený elektronický jízdní doklad svázán s platební kartou, jež slouží jako identifikátor.

Dále uvádíme, že tato Vaše již třetí evidovaná podán žádost InfZ svým obsahem zcela nesplňuje náležitosti dle zákona č. 106/1999 Sb., viz § 2, odst. 4 „Povinnost poskytovat informace se netýká dotazů na názory, budoucí rozhodnutí a vytváření nových informací.“ V případě následných dotazů týkajících se problematiky IDS DÚK se na nás obracejte prostřednictvím elektronické podatelny epodatelna@kr-ustecky.cz nebo datové schránky a dotaz směřujte přímo odboru dopravy a silničního hospodářství.

 

 
Zodpovídá: Mgr.Sylva Smutná
Vytvořeno / změněno: 20.9.2019 / 20.9.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu