Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Náměstek Klika, zástupci ministerstev i krajského úřadu řešili projekty z „ekomiliard“

01
Na krajském úřade proběhlo setkání se zástupci obcí zařazených do Koncepce řešení ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji, tedy z takzvaných 18 ekomiliard. Účastníky semináře nejprve přivítal první náměstek hejtmana Martin Klika. Zástupci Ústeckého kraje, Ministerstva financí a Ministerstva průmyslu a obchodu poté předali obcím aktuální informaci o realizovaných projektech a čerpání finančních prostředků.
Tisková zpráva ze dne 5. září 2019
 

 
 

Představeny byly projekty z Mostecka, Chomutovska, Teplicka a Ústecka, které byly v doposud v rámci 18 ekomiliard dokončeny. Zástupci obou ministerstev informovali o plánované již 4. aktualizaci koncepce, kdy bude zjišťován stav připravenosti jednotlivých projektů. Zároveň obce dostanou možnost zařadit do Koncepce nové projekty zaměřené na revitalizaci území zasaženého v minulosti těžbou hnědého uhlí.

Odbor strategie, přípravy a realizace projektů poskytuje obcím metodickou  podporu při přípravě projektů a žádosti o jejich úhradu.

Kontaktními osobami jsou:
Ing. Iva Tomešová, tomesova.i@kr-ustecky.cz, 475 657 734
Ing. Zdeńka Reháková rehakova.z@kr-ustecky.cz, 475 657 536.

001
Zahájení setkání se ujal náměstek hejtmana Martin Klika.

002
Zástupci ministerstev.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 5.9.2019 / 5.9.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu