Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Náměstek Komínek se setkal s ministrem dopravy Kremlíkem

01
Náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek se v Praze sešel s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem, aby prodiskutovali aktuální dopravní témata Ústeckého kraje. Spolu s nimi zasedli k jednání náměstek ministra Tomáš Čoček a vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Jindřich Franěk.
Tisková zpráva z 4. září 2019
 

 
 

Náměstka Komínka zajímal aktuální stav obnovy železniční tratě Lovosice – Teplice poničené sesuvem. Podle ministra bude upravená dokumentace od SŽDC předložena letos do centrální komise, která rozhodne o tom, zda na akci uvolní peníze.

V oblasti silniční dopravy se hovořilo o výstavbě silnice D7. Předpokládaný termín dokončení v roce 2025 platí, Ústecký kraj je také o postupu pravidelně informován na koordinačních schůzkách s místní správou ŘSD.

Problematické v budoucnu může být povinné zabezpečení koridorových železničních tratí, které se v našem kraji někdy kříží s turistickými linkami, což klade obrovské finanční nároky na úpravu vozidel. Náměstek Čoček řekl, že na tyto úpravy by měly být vyhlášené dotační tituly.

Nakonec se hovořilo o budoucnosti aktivit BESIPu v krajích, protože nejen v Ústeckém kraji ukončil činnost dlouholetý krajský koordinátor. „Roli krajských koordinátorů vnímám jako důležitou a nenahraditelnou. Právě oni zastupují stát v regionech a přinášejí do něj koordinované činnosti. Rozbít tuto funkční síť se jeví jako krátkozraké a do budoucna na to doplatí zejména nejohroženější skupiny účastníků silničního provozu, tedy děti a senioři,“ řekl náměstek Komínek.

1
Na ministerstvu dopravy zleva Jindřich Franěk, Jaroslav Komínek, Vladimír Kremlík a Tomáš Čoček

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 4.9.2019 / 4.9.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu