Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Zastavte a zůstaňte v Ústeckém kraji, vyzvala konference cestovního ruchu

01
Letošní konferenci cestovního ruchu a turistiky Stop & Stay pořádala Destinační agentura Dolní Poohří na zámku Krásný Dvůr. Diskuzi odborníků na cestovní ruch a kastelánů regionálních hradů a zámků si nenechal ujít ani hejtman Oldřich Bubeníček. Mezi přednášejícími byli letos i zástupci partnerského regionu Ostróda, kteří prezentovali oblast Mazurských jezer.
Tisková zpráva z 4. září 2019
 

 
 

„Ústecký kraj je neprávem vnímán jako průmyslová oblast, ale ti, kteří k nám přijeli, museli uznat, že náš region má co nabídnout. Nejen krásnou přírodu, ale také řadu historických památek, které opravdu stojí za vidění,“ řekl v úvodu hejtman Bubeníček.

 

Účastníci konference už během prvního dne navštívili krásná místa Dolního Poohří, jako je královské město Žatec nebo krajský zámek Nový Hrad v Jimlíně. Na Krásném Dvoře si potom vyslechli přednášky o návštěvnosti kraje a jeho památek, způsobech propagace i o jedinečných akcích pořádaných v unikátních prostorech historických sídel. Kromě samotného Krásného Dvora se představily také památky v Kadani, chrám v Panenském Týnci, zámecké expozice v Klášterci nad Ohří. Petr Káš představil aplikaci Life is Skill, která má přilákat děti a mládež ke sportu a kulturním a historickým památkám. Expozici Přičuchněte k pravěku představila Karolína Klinecká z Archeoskanzenu v Březně. Zajímavý pohled na využití hradů a zámků přinesla přednáška Heleny Matuščinové z Filmové kanceláře Ústeckého kraje. Inspiraci z jiných lokalit nabídla Destinační agentura Krušné hory a v přednáškách samozřejmě nechyběl ani aktuální zápis Hornické krajiny Krušnohoří na seznam světového dědictví UNESCO. Novinku v Dolním Poohří – stezku chmele na Žatecku – představila Tereza Konrádová z iniciativy Místa zblízka.

 

Kromě hejtmana Bubeníčka přijel také vrchní ministerský rada Ministerstva pro místní rozvoj Štěpán Hervert nebo zástupci agentury CzechTourism.

1
Hejtmana Bubeníčka přivítal ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Lukáš Pichlík

2
Štěpán Hervert z MMR při svém vystoupení

3
Hosty přivítala také kastelánka zámku Krásný dvůr Michaela Hofmanová

4
Zámek Krásný Dvůr si zahrál ve třetím díle "básnické série" Dušana Kleina

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 4.9.2019 / 4.9.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu