Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ani po 38 letech v Litvínově nezapomínají na důlní katastrofu

Pietní akt Litvínov Pluto
U památníku důlního neštěstí Pluto II v centru Litvínova se sešli zástupci hornického cechu, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starostové obcí Litvínovska a Mostecka, aby vzdali čest památce 65 horníkům, kteří přišli před 38 lety v Louce u Litvínova o život při výbuchu uhelného prachu a následném požáru. Jednalo se o jednu z největších hornických tragédií ve 20. století na severu Čech.
Tisková zpráva ze dne 4. září 2019
 

 
 

3. září 1981 nastal v 15:33 výbuch na hlubinném dole Pluto II v Louce u Litvínova. V podzemí bylo 105 horníků a důlních záchranářů. Přežilo jich jen 40. „Hornického povolání bychom si měli vždy vážit, bez rozdílů způsobu těžby. Vážím si lidí, kteří se vždy zasazovali o to, abychom měli čím topit a čím svítit. Hornické povolání bylo, je a bude vždy tvrdé a náročné. Proto jsem rád, že můžeme uctít památku účastníků nehody na dole Pluto II,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček.

01
Od katastrofy uplynulo 38 let.

02
Hejtman Oldřich Bubeníček promluvil k přítomným.

03

 

04

 

05
Za Ústecký kraj položil hejtman k památníku věnec.

 

06
Tradiční barvy horníků - zelená a černá.

 

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 4.9.2019 / 4.9.2019 | Zveřejnit od: 4.9.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu