Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Řidiči kamionů si užili svůj Den pro kamiony

01
Již po deváté si řidiči silných strojů užili dopravně – preventivní akci Den pro kamiony, kterou připravil Ústecký kraj společně s dálničním oddělením Krajského ředitelství Policie ČR a za vydatné podpory německé policie.
Tisková informace z 30. srpna 2019
 

 
 

„Zaměřit se v rámci prevence na řidiče kamionů se nám velmi osvědčilo. Mnozí si neuvědomují, jak zranitelní mohou být i v kabině tak velkého stroje. Osobní zkušenost na simulátoru otočení o 360 stupňů pak často řidiče přiměje více přemýšlet nad tím, jak chrání sami sebe i ostatní účastníky silničního provozu,“ vysvětlil smysl akce náměstek Jaroslav Komínek.


Preventivní akce byla zaměřena především na dodržování používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, dodržování povinností vyplývajících pro řidiče z mezinárodních dohod a dodržování povinností při přepravě nebezpečných nákladů.


Vybraní řidiči, nejen kamionové a autobusové dopravy, měli možnost vyzkoušet si na odpočívadle dálnice D8 otočný simulátor, který byl opět po roce poskytnut německým DVR – German Road Safety Council, dále brýle simulující požití alkoholu nebo návykových látek a únavy. Uskutečnila se preventivní kontrola stavu a vybavenosti autolékárniček, řidiči i celé posádky si mohli vyzkoušet poskytnutí první pomoci. Kromě českých i německých dopravních policistů byli na akci přítomni i záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje a hasiči. 

 

1
Simulátor otočení kamionu je nezbytnou součástí Dne pro kamiony

2
Na akci dorazili i němečtí dopravní policisté, uprostřed ředitel dopravní policie z Ústeckého kraje plk. Jiří Ušák.

3
Řidiči byli proškoleni z poskytnutí první pomoci.

4
Na akci se podílel také Honza Pechout, který letos ukončil svou letitou kriéru u BESIPu, zde v rozhovoru s vedoucím odboru dopravy krajského úřadu Jindřichem Fraňkem a představitelem mosteckého Autodromu. 

5

6
Ukázka trucků.

7
Den pro kamiony se pravidelně těší zájmu médií, odpovídá mluvčí ZZS ÚK Prokop Voleník.

8
Realizační tým z odboru dopravy krajského úřadu.


 

 

 

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 30.8.2019 / 30.8.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu