Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Představujeme nové železniční dopravce na pravidelných linkách v Ústeckém kraji – Regiojet

vlaky
Necelé čtyři měsíce před zahájením provozu se železniční dopravce RegioJet naplno připravuje na svůj prosincový vstup na regionální linky v Ústeckém kraji.
 

 
 

Vlaky RegioJet nahradí od změny jízdního řádu v části kraje dosavadního dopravce, České dráhy. Nové spoje vyjedou na základě smlouvy uzavřené mezi Ústeckým krajem a společností RegioJet od neděle 15. prosince a to na následujících linkách: U1 Děčín – Ústí n. Labem – Most, U3 Litvínov – Teplice (pouze ranní vlaky), U5 Ústí n. Labem – Bílina – Most, U7 Děčín hl.n. – Ústí n. Labem – Střekov, U13 Most – Žatec, (U1)+U16 Chomutov – Kadaň a U32 Ústí n. Labem západ – Štětí. Vlaky dopravce RegioJet se objeví poprvé v netradičním zeleno-žlutém nátěru, který ctí barvy integrovaného systému Dopravy Ústeckého kraje. V povoleném dvouletém přechodovém období se nejprve v těchto barvách představí motorové soupravy řady 628 (viz. snímek), od roku 2021 pak už nejmodernější elektrické jednotky PESA Elf.eu.

Ve vlacích RegioJet budou platit papírové jízdenky a nově i čipové karty Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) s čímž se zvýší komfort a možnosti integrovaného cestování v kraji. Integrované jízdenky Dopravy Ústeckého kraje budou tak kromě dosavadních prodejních míst nově dostupné i ve vlacích Regiojet a na prodejním místě, které RegioJet otevře v železniční stanici Postoloprty - a to jak v papírové tak v elektronické formě. Náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek prozradil i další novinky: „RegioJet během podzimu spustí internetové stránky, kde budou uveřejněny veškeré informace týkající se spojů na území Ústeckého kraje a v regionu představí s předstihem i své vlaky. Hned od prosince se pak cestující mohou ve všech vlacích Regiojet v kraji těšit například na bezplatný internet.“

RegioJet je aktuálně největší ryze soukromý železniční dopravce ve střední Evropě a významným zaměstnavatelem v dopravě. Jeho vlaky nyní spojují Prahu s Ostravskem, Košicemi, Brnem, Vídní či Bratislavou.

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 23.8.2019 / 23.8.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu