Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Vlakové spojení Postoloprty - Louny

ODPOVĚĎ pro Petra Kinšta, Žatecký a lounský deník,6.8.2019
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den,

Obrátila se na mě paní, které se nelíbí chystané zrušení vlakových spojů mezi Postoloprty a Louny (viz její dopis dole).  Zajímalo by mě, proč k tomu dochází? A zda už jsou jízdní řady, které vejdou v platnost letos v prosinci hotové, nebo zda jsou ještě korekce možné?

Druhý dotaz: V návrhu jízdního řádu nevidím zvažovaný spěšný vlak Žatec – Louny – Lovosice – Ústí nad Labem. Nebude jezdit? Proč?

Odpověď:

Dobrý den,

Tato záležitost byla již nezávisle na podnětu řešena s dopravci ze strany odboru dopravy a silničního hospodářství Ústeckého kraje. Uvádím z odpovědi odeslané cestující:

Tento požadavek na úpravu návrhu jízdního řádu byl již ze strany odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje připomínkován na projednání návrhu jízdního řádu s dopravci. Proces připomínkování však ještě není kompletní, v tomto týdnu se uskuteční připomínkování směrem k SŽDC, která je hlavním garantem konstrukce jízdního řádu. Ze strany Ústeckého kraje budou požadovány úpravy vlaků 6103 na odjezdu z Postoloprt po zajištění přestupu vlaků dopravce RJUK, tj. cca v 6:11, časové polohy v následných stanicích pak adekvátně dle jízdních dob a v Lounech bude vlak ukončen. Toto se týká i večerního vlaku 6110, u kterého je zadán požadavek na posun odjezdu z Loun na cca 17:29. Provedené úpravy návrhu JŘ by se měly projevil v konečném návrhu JŘ, který SŽDC vydává v měsíci září.

Co se týká spěšných vlaků relace Žatec – Louny – Lovosice – Ústí nad Labem, ty součástí návrhu jízdního řádu skutečně nejsou. Důvodem je, že dopravce ČD nedisponuje (nebo Ústeckému kraji nenabídl) vozidly, která by byla svými parametry způsobilá daný provozní model splnit. Trať Lovosice – Louny prošla v tomto roce zásadní rekonstrukcí a pro provoz většího počtu vlaků, než je základní 2 hodinový rastr, je nutné disponovat trakčně lepším vozidlem, které bude schopné dosáhnout systémových časů v uzlových stanicích nebo v křižovacích místech. Jakmile by byly zavedeny spěšné vlaky a na ně nasazena trakčně slabá vozidla, docházelo by vlivem prodlužování jízdních dob ke zpoždění, což by v krajním případě mohlo vést k rozpadu JŘ.

Ústecký kraj má však o provoz těchto vlaků zájem a aktuálně chystá zveřejnění záměru zajištění provozu SP vlaků se začátkem platnosti JŘ 2021, tj. od 12/2020. Věříme, že zájem dopravců bude větší.

 

 

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Fraňková

Kancelář hejtmana

tisková mluvčí pro oblast dopravy

Krajský úřad Ústeckého kraje

Velká Hradební 3118/48

400 02 Ústí nad Labem

tel.:     +420 475 657 788

e-mail: frankova.m@kr-ustecky.cz

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 16.8.2019 / 16.8.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu