Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Hejtman jednal s náměstkem ministra průmyslu a obchodu o podpoře vysokorychlostního internetu

foto
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se ve své pracovně sešel s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Marianem Piechou. Cílem jednání bylo zahájit debatu, která probíhá s MPO napříč kraji, o možnostech přechodu na vysokorychlostní internet.
Tisková zpráva ze dne 25. července 2019
 

 
 

Jednání se zúčastnil také vedoucí odboru informatiky a organizačních věcí Jan Jelínek, vedoucí odboru regionálního rozvoje Pavel Hajšman a z MPO vedoucí oddělení P04 Petr Filipi.

Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci diskuze hovoří o přípravách výzvy na tzv. „internetové vouchery“, které umožní poskytnout finanční prostředky obyvatelům v lokalitách bez vysokorychlostního připojení s tím, že tento dotační titul by byl administrován skrze kraje. Jedná se o typ spolupráce ve stylu „kotlíkové dotace“, avšak pro oblast zvyšování rychlosti internetového připojení. Cílem jednání je způsob, jak implementovat vouchery, které mají domácnosti a poskytovatele připojení motivovat i podporovat v přechodu na vysokorychlostní internet v kraji.

MPO aktuálně hledá cesty, jak program připravit, a k tomu slouží společná diskuze na úrovni krajů, která právě probíhá. Začátkem září bude tato problematika diskutována na zasedání Asociace krajů ČR.

foto
Vpravo náměstek ministra průmyslu a obchodu Marian Piecha.

foto
Vpravo náměstek ministra průmyslu a  obchodu Marian Piecha a Petr Filipi z MPO.

foto

foto


 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 25.7.2019 / 25.7.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu