Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Dráha národního parku oslavila 5. výročí

01
Vlaky na lince U28 s obnoveným spojením Děčín – Bad Schandau – Sebnitz – Rumburk jezdí již pět let. Oslavit toto významné výročí přišli do německého Sebnitz turisté a cestovatelé z obou stran hranice. Celý víkend jezdily mimořádné posilové vlaky mezi stanicemi Mikulášovice a Bad Schandau. Nechyběli ani zástupci Dopravy Ústeckého kraje s informačním stánkem pro zájemce o dopravu a regionální turistiku.
Tisková zpráva z 8. července 2019
 

 
 

Osiřelý koridor ožil dopravou v roce 2014 po 69 letech také díky úsilí objednatelů dopravy, což byl na české straně Ústecký kraj a na německé Vehrkersverbund Oberelbe. Díky tomuto počinu mají k sobě blíž jak místní obyvatelé, tak návštěvníci národních parků České Švýcarsko a Saské Švýcarsko. V tom nejlepším slova smyslu dráha propojuje oba regiony, proto i oslavy byly mezinárodní. Provázely je rozmanité atrakce, zajímavý program včetně výletů do národního parku nebo okružní jízdy historickým autobusem. Návštěvníci měli možnost zhlédnout výstavu železničních modelů a posedět si v historickém vlaku.

 

Na stánku Dopravy Ústeckého kraje byly odbaveny stovky turistů z obou zemí. Velký zájem o dopravní informace měli němečtí turisté. Ti velmi rádi cestují veřejnou dopravou a vyhledávají si zajímavé turistické cíle právě na území Ústeckého kraje.

1
Linka U28 - Dráha národního parku

2
Na nádraží v Sebnitz

3
Stánek Dopravy Ústeckého kraje s týmem z oddělení dopravní obslužnosti

4

 


 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 8.7.2019 / 8.7.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu