Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

O cyklostezkách na evropské úrovni, to byla konference Velo-city

01
Ústecký kraj představil svou aktivitu a úspěchy při budování sítě cyklostezek v regionu na největším cyklistickém summitu Velo-city v irském Dublinu. Spolu s Nadací Partnerství se prezentovala především páteřní Labská stezka, která je vyhledávaným cílem turistů. Ústecký kraj aktuálně dokončuje poslední tři úseky v rámci 3. etapy výstavby této cykloturistické trasy evropského významu.
 

 
 

Ústecký kraj již investoval do výstavby a úpravy cyklostezek více než 500 milionů korun. Kromě Labské stezky se jedná také o cyklostezku Ploučnice, Krušnohorskou magistrálu a další lokální cyklotrasy. Účast na konferenci a setkání s odborníky z mnoha evropských zemí byly dalším impulzem k rozvoji dálkových cyklotras.

Na dublinské konferenci vystoupilo přes 300 řečníků, akci navštívilo více než 1 300 cyklonadšenců. Přednášky řešily témata, jako je rozvoj infrastruktury, životní prostředí, moderní města, zelené stezky či cykloturistika. Dublin byl vybrán záměrně jako město, které usiluje o příjemnější a bezpečnější životní prostředí pro své obyvatele.

1

2

3

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 4.7.2019 / 4.7.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu