Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ředitel Lesů ČR: Kůrovcová kalamita může časem ve velkém vypuknout i v Ústeckém kraji

003
Aktuální informace o kůrovcové kalamitě v Ústeckém kraji, stav lesů v období sucha i organizační změny ve vedení organizace přišel hejtmanovi Ústeckého kraje představit ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR v Teplicích Pavel Rus. Ačkoliv prozatím není situace v lesích Ústeckého kraje dle slov ředitele Lesů ČR tak vyhrocená jako v těch moravských či na Vysočině, je podle něj pravděpodobně jen otázkou času, kdy se kůrovcová kalamita v podobném rozsahu objeví i v našem kraji.
Tisková zpráva ze dne 2. července 2019
 

 
 

Jedním z důležitých opatření, jak šíření tohoto lýkožrouta zabránit, je těžba napadených stromů. Ředitel teplického krajského ředitelství Pavel Rus proto hejtmana Bubeníčka informoval o probíhající zvýšené těžbě dřeva, která s sebou nese i věší zátěž pro komunikace, po kterých je vytěžené dřevo odváženo do skladů či ke zpracování.

Kromě kůrovce se pak na stavu českých lesů významně podepisuje i stále trvající suché a teplé období. Stromy, které odumřely a z kapacitních důvodů není možné je vytěžit, zvyšují riziko vzniku takzvaných korunových požárů, které se v případě vypuknutí rychle šíří a obtížně hasí.

Pavel Rus dále seznámil hejtmana s plánovanou organizační změnou ve státním podniku. Od 1. ledna 2020 bude Lesní správa Děčín zařazena pod Krajské ředitelství Lesů ČR v Liberci. Teplické krajské ředitelství se navíc rozroste o Křivoklátsko, které doposud spadá pod Krajské ředitelství Brandýs nad Labem. Po převodu rumburské lesní správy pod liberecké krajské ředitelství Lesů ČR je to tak již druhá změna, která se dotkne Ústeckého kraje.

001
Ředitel Krajské ředitelství Lesů ČR Pavel Rus (vpravo) a zástupce Lesní správy Žatec Stanislav Raul.

002
Jednání se zúčastnili také vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jindřich Franěk (vlevo) a vedoucí oddělení pozemních komunikací JIří Smrčka, aby vyslechli aktuální informace k poškození komunikací v důsledku nadměrného odvozu stromů zničených kůrovcem.
 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 2.7.2019 / 2.7.2019 | Zveřejnit od: 2.7.2019 | Účinnost od: 2.7.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu