Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

S Dráhou národního parku do Českosaského Švýcarska

logo NP
K výchozím místům na výlet se můžete snadno a pohodlně dostat železniční linkou Dopravy Ústeckého kraje U28 nebo U8 – obě tvoří kolem pískovcových národních parků České Švýcarsko a Saské Švýcarsko okruh - Dráhu národního parku (DNP). Stejný název dostala do vínku už i některá nádraží, kterými DNP projíždí – Děčín, Bad Schandau a Sebnitz. Dráhu a její okruh doplňuje železniční turistická linka T2, díky které můžete podniknout i cyklistický výlet s větší skupinou přátel, jeden ze spojů na této lince má totiž zařazen speciální cyklovůz a pohodlně pobere na dvě desítky kol.
 

Odkazy


 
 

V rámci projektu na vytvoření okruhu DNP vznikly i webové stránky www.drahanp.cz. Naleznete na nich přehled těch nejlepších pěších i cyklistických výletů do Českého Švýcarska z konkrétních vlakových zastávek. Výlety jsou popsané včetně map, obtížnosti a zajímavostí na trase. Na www.drahanp.cz najdete i jízdní řády železničních linek U28, U8 a T2. Stránky jsou vám tak dokonalým průvodcem na výlet vlakem - stačí vybrat a vyrazit na cestu. Tipy na výlety se Vám připomenou i po vystoupení z vlaku - naleznete je na propagačních tabulích v železničních stanicích Dráhy národního parku.

A nezapomeňte – už z domova můžete vyjet veřejnou dopravou a celý okruh Dráhy národního parku i přes německé území projet s integrovanou jízdenkou Dopravy Ústeckého kraje.

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 2.7.2019 / 2.7.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu