Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Na olympiádě dětí a mládeže se nejvíce dařilo krajským plavcům a gymnastkám

ODM 2019
36 medailí z Her IX. letní Olympiády dětí a mládeže 2019 si z Liberce odvezla výprava Ústeckého kraje. V pořadí všech zúčastněných krajů to stačilo pouze na 12. místo ze 14. Ústecká výprava si odvezla devět zlatých, 11 stříbrných a 16 bronzových medailí.
Tisková zpráva ze dne 1. července 2019
 

 
 

Oproti poslední letní olympiádě si krajští sportovci polepšili o tři medaile. Nejvíce se dařilo mladým plavcům, konkrétně Matyáši Ryšánkovi (tři zlaté a jedna bronzová) a Tomáši Moravcovi (jedna stříbrná a dvě bronzové), dále pak gymnastce Patricii Makovičkové (dvě zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová) a cyklistovi Adamu Seemanovi (jedna zlatá a stříbrná).

V soutěžích družstev byly nejúspěšnější zlaté skokanky na trampolíně a mezi kolektivními sporty chlapci U14, kteří si z basketbalového turnaje odvezli bronzové medaile. Výčet zlatých umístění ještě v atletice doplnila skokanka do výšky Karolína Chýlová a gymnastka Clarissa Čondlová.   

„Olympiáda se povedla. Počasí vyšlo, jen pro některé sportovce, kteří závodili venku na slunci, bylo až velké vedro. Každopádně zisk 36 medailí je pro Ústecký kraj dobrým počinem,“ uvedla po skončení sportovního svátku Dagmar Waicová, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy.

Štafetu po Liberecku přebírá pro rok 2020 Karlovarský kraj, kde se vůbec poprvé v historii her uskuteční zimní varianta Olympiády dětí a mládeže.


01
Vlajkonoškou výpravy Ústeckého kraje na slavnostním zahájení byla Adéla Citová, mistryně světa ve sportovním aerobiku.

02
Krajské plavce přišla podpořit Radmila Krastenicsová, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost (vpravo).

03
Basketbalisté Ústeckého kraje ovládli zápas o třetí místo a v kategorii U14 brali bronz.

 

04
I tento sport přinesl barvám našeho regionu medaile.

 

06
Vedro dělalo problém hlavně atletům a fotbalistům.

 

07
Krajští volejbalisté se snažili, ale lepší než 12. místo z toho nebylo.

 


 


 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 1.7.2019 / 1.7.2019 | Zveřejnit od: 1.7.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu