Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Litoměřické gymnázium slaví „stovku“

01
Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích slaví úctyhodné výročí, 100 let fungování tohoto významného vzdělávacího pracoviště. Při této příležitosti se gymnázium kromě ohlédnutí za bohatou a pestrou minulostí dočkalo ocenění v podobě získání titulu Fakultní škola Filozofické a Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
Tisková zpráva z 21. června 2019
 

 
 

V zaplněném školním atriu přivítala všechny studenty, rodiče, přátele školy a významné hosty ředitelka Radka Balounová, která zdůraznila, jakou ctí je pro ni práce ředitelky, kterou přijímá s velikou pokorou. Za Ústecký kraj, který je zřizovatelem školy, se ujal slova hejtman Oldřich Bubeníček: „Gratuluji k tak významnému výročí a doufám, že studenti a absolventi rádi zůstanou působit v našem regionu, který vzdělané a pracovité lidi potřebuje.“ Škole blahopřál a přál úspěchy i do dalších let také náměstek hejtmana pro školství Petr Šmíd a místostarosta Litoměřic a absolvent gymnázia Karel Krejza.

Následovalo slavnostní odhalení desky, která informuje, že Gymnázium Josefa Jungmanna je fakultní školou hned dvou fakult Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Toho se spolu s ředitelkou Balounovou zhostili děkani fakult, profesorka Michaela Hrubá za Filozofickou fakultu UJEP a docent Machal Varady za Přírodovědeckou fakultu. Oba zdůraznili již fungující spolupráci obou škol.

Pro návštěvníky je připravený atraktivní program, besedy s významnými osobnostmi, divadelní a hudební vystoupení i sportovní utkání, prodej upomínkových předmětů. Část oslav se nese v duchu první republiky, tedy doby vzniku gymnázia. V neděli oslavy zakončí mše celebrovaná litoměřickým biskupem Mons. Janem Baxantem.

1
Slavnostním proslovem zahájil oslavy hejtman Oldřich Bubeníček spolu s ředitelkou Radkou Balounovou

2
Vedle hejtmana přivítali přítomné náměstek Petr Šmíd a místostarosta Litoměřic Karel Krejza

3
Dárek přivezla děkanka Filozofické fakulty UJEP profesorka Michaela Hrubá

 

4
Děkan Přírodovědecké fakulty docent Michal Varady ukazuje osvědčení o ustanovení gymnázia fakultní školou

5

6
Žáci druhého ročníku připravili pro hosty prvorepublikovou kavárnu

7

8

9

10

 

 

 

 

 
 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 21.6.2019 / 21.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu