Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

V ústeckém muzeu proběhlo 1. kulturní fórum Ústeckého kraje

1
První Kulturní fórum Ústeckého kraje na téma „Role kulturních institucí ve vzdělávání“, které uspořádala Severočeská vědecká knihovna za finanční podpory Ústeckého kraje, bylo určeno pro pracovníky kulturních a vzdělávacích institucí a zástupce jejich zřizovatelů, starosty měst a obcí, odbornou veřejnost, akademické pracovníky a studenty. Úvodní slovo přednesla radní Ústeckého kraje pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová.
Tisková zpráva z 21. června 2019
 

 
 

Odborné příspěvky poskytly účastníkům prostor pro diskuzi, která podpořila nezbytnost spolupráce mezi resorty kultury a školství při propojování formálního a neformálního celoživotního vzdělávání v kulturních institucích – knihovnách, muzeích, galeriích a dalších neziskových organizacích. Příspěvky se pokusily najít odpovědi na otázku, jak mohou kulturní instituce podpořit celoživotní vzdělávání, které by se mělo vyrovnat se změnami v oblasti kreativního průmyslu 4.0., které klíčové kompetence je třeba rozvíjet k přežití v době informační revoluce a zda je nutná spolupráce kulturních a vzdělávacích institucí v době digitalizace. Příspěvky přednesli Lukáš Rejchrt, Mgr. Pavlína Mazáčová, Ph.D., PhDr. Jana Zapletalová, Mgr. Jana Linhartová, Mgr. Jan Krsňák, PhDr. Roman Giebisch, Ph.D., Ing. Lenka Babicová, Mgr. Dagmar Kučerová, Jiří Starý, Miroslava Brůnová.

 

Závěr 1. Kulturního fóra patřil diskuzi a workshopu s názvem „Poker nebo bridge“. Pro zájemce byla připravena prohlídka zrekonstruované Wolfrumovy vily SVKUL, Poradenského a edukačního centra SVKUL a také expozic Muzea města Ústí nad Labem.

Záštitu nad akcí převzal místopředseda Senátu ČR a předseda komise pro výchovu a vzdělání Jiří Růžička, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo kultury. Hlavním partnerem celé akce byl Ústecký kraj a odbornými garanty byly SDRUK, SKIP, AKVŠ, AGM, MK, MŠMT, UJEP.

 

Zdroj: Severočeská vědecká knihovna

1
1. kulturní fórum Ústeckého kraje zahájila radní pro kulturu Jitka Sachetová

2
Hovořila také ředitelka pořádající Severočeské vědecké knihovny Jana Linhartová

3
Do zaplněného sálu ústeckého muzea zavítal také vedoucí odboru kultury Krajského úřadu Ústeckého kraje Adam Šrejber (třetí zleva)

4

 


 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 21.6.2019 / 21.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu