Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Memorandum o přeměně východního nádraží v Děčíně podepsáno

Děčín nádraží
Na Krajském úřadu Ústeckého kraje podepsaly subjekty a instituce Memorandum o partnerství a spolupráci při přípravě projektu Rozvojové zóny v prostoru kolejiště nádraží Děčín – východ. Podpisy jsou deklarací společného zájmu na sanaci tohoto brownfieldu a jeho novém využití pro podnikatelské záměry.
Tisková zpráva ze dne 18. června 2019
 

 
 

Společným cílem signatářů memoranda je docílit redukce plochy věnované železnici a následně využít dobrého železničního napojení, bezprostřední blízkosti páteřní silniční komunikace s napojením na D8, dále na 1/13 na Českou Lípu, Liberec či 1/38 ve směru na Mladou Boleslav a Kolín.

Memorandum podepsali zástupci Ústeckého kraje, Statutárního města Děčín, Správy železniční dopravní cesty, Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, Okresní hospodářské komory v Děčíně, Českých drah a Českého vysokého učení technického.

Toto memorandum navazuje na spolupráci v rámci projektu výstavby Multifunkčního vzdělávacího centra v budově nádraží Rakouské severozápadní dráhy v Děčíně na využití historické budovy nádraží pro vysokoškolský kampus. A to včetně možností spolupráce se středními a základními školami s cílem připravit zaměstnavatelům kvalifikovanou pracovní sílu všech úrovní vzdělanosti a udržet ji v regionu. Historická nádražní budova a její okolí je pokládána za organickou součást zamýšlené rozvojové zóny a stane se jejím zázemím a přirozeným spojovacím článkem s městským centrem.

01
Memorandum podepsal za Děčín jeho primátor Jaroslav Hrouda (vpravo), za Ústecký kraj jeho hejtman Oldřich Bubeníček. Přihlížel Zdeněk Matouš. náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje a cestovního ruchu.

02
Jiří Anděl, náměstek děčínského primátora pro ekonomiku, finance a majetek.

03
Navrhovaná studie.

 

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 18.6.2019 / 18.6.2019 | Zveřejnit od: 18.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu