Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Soutěž Moderní škola 4.0 motivuje žáky technických oborů

foto
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje proběhlo vyhlášení soutěže Moderní škola 4.0. Celkem osm odborných škol se zapojilo do prvního ročníku motivační soutěže pro střední školy. Ceny předával náměstek hejtmana pro oblast školství Petr Šmíd. Školy podle svého umístění získaly finanční ohodnocení.
Tisková zpráva ze dne 14. června 2019
 

 
 


Vítězná škola z Podbořan vytvořila model dopravně obslužného systému RoboTrain. Tým ze střední školy ve Štětí, který obsadil druhé místo, představil multifunkční sběrač dat se solární dokovací stanicí. Na třetím místě se umístil projekt varnsdorfské střední školy – průmyslová výrobní linka na výrobu svíček. „V rámci prvního ročníku jsme měli možnost vidět propracované projekty, na kterých studenti strávili spoustu svého času nejen v rámci výuky, ale také i ve svém volnu. Soutěž reaguje na aktuální trendy a jsem rád, že žáci ukázali své schopnosti logického myšlení a schopnosti vyvíjet technologie,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství, mládež a sport Petr Šmíd.

 

Soutěž si klade za cíl rozvoj kreativity a využívání chytrých technologií u žáků nejen středních škol, ale také základních. Jedním z hodnotících kritérií byla právě spolupráce žáků základních škol. Další z kritérií, která komise hodnotila, byla interdisciplinarita, aplikace aktuálních trendů v oboru, praktický přínos, kreativita řešení či samotný nápad.

Do prvního ročníku soutěže, vyhlášené pro školní rok 2018/2019, se mohly zapojit pouze střední školy zřizované Ústeckým krajem, které vzdělávají žáky ve skupině oborů Elektrotechnika, telekomunikační a výpočetní technika. Soutěž bude vyhlášena každý rok, vždy pro jinou podporovanou skupinu oborů vzdělání. Další ročník soutěže Moderní škola 4.0 bude vyhlášen pro strojírenský obor.

 

  1. Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany, p. o. - výhra 600 tisíc korun
  2. Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí, Kostelní 134, p. o.  - výhra 500 tisíc korun
  3. Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Střední odborná škola služeb a cestovního ruchu Varnsdorf, Bratislavská 2166, p. o. - výhra 400 tisíc korun
  4. Střední odborná škola energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola, Chomutov, p. o. - výhra 250 tisíc korun
  5. Střední škola stavební a strojní, Teplice, p. o. - výhra 250 tisíc korun
  6. Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Chomutov, Školní, p. o. - výhra 250 tisíc korun
  7. Střední průmyslová škola, Ústí nad Labem, Resslova 5, p. o. - výhra 250 tisíc korun
  8. Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní, Děčín, p. o - výhra 250 tisíc korun

 

foto
Ceny vítězným školám předával náměstek hejtmana Petr Šmíd.

foto

foto
Druhé místo zamířilo na střední školu ve Štětí.

foto
Pohárem a titulem Moderní škola 4.0 se pyšní podbořanská střední škola.

foto
Vítězný projekt.

foto

foto

foto

foto

Vítězný tým z Podbořan.

foto

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 14.6.2019 / 14.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu