Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Thonetky – svět ohýbaného nábytku představuje litoměřické muzeum

Thonetky
Elegantní křivky ohýbaného dřeva nás provázejí již téměř dvě stě let. Jsou poznávacím znakem nábytku značky Thonet. Firma však nebyla jedinou, která se na rozšíření tohoto fenoménu v 19. století podílela. Vznik a rozvoj průmyslové výroby ohýbaného nábytku v době Rakouska-Uherska, jeho přední výrobce a ukázky výrobků představí výstava Thonetky – svět ohýbaného nábytku, kterou Oblastní muzeum v Litoměřicích veřejnosti nabízí od dubna až do 1. září.
Tisková zpráva ze dne 14. června 2019
 

 
 

K vidění jsou zejména výrobky světoznámé firmy Gebrüder Thonet pocházející ze sbírky soukromé prodejní galerie Tomáše Brejníka v Litoměřicích. Při výběru exponátů na výstavu byl kladen důraz především na produkci 19. století, na výstavě jsou k vidění i sběratelsky cenné kusy. Zároveň jsou do výstavy zakomponovány ukázky výrobců, kteří ve své době konkurovali firmě Thonet jako např. firma Jacob & Josef Kohn nebo firma D. G. Fischel Söhne. Dne 18. července navíc mohou návštěvníci zažít od 17 hodin komentovanou prohlídku výstavy přímo s jeho autorem a majitelem sbírky Tomášem Brejníkem.

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 14.6.2019 / 14.6.2019 | Zveřejnit od: 14.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu