Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Diskuze o dávkách na bydlení

foto
Na Krajském úřadu Ústeckého kraje se uskutečnil diskuzní seminář, který představil nové sloučené dávky na bydlení. Seminář byl uspořádán na základě požadavku MPSV v reakci na aktuální problematiku boje s chudobou v Ústeckém kraji.
Tisková zpráva ze dne 13. června 2019
 

Odkazy


 
 

Obdobná diskuse bude dále probíhat v Moravskoslezském kraji a následně v Karlovarském nebo Plzeňském kraji, kde se s obdobnými problematikami taktéž potýkají. Diskuzního semináře se zúčastnili zástupci obcí, Úřadu práce ČR – krajské pobočky, ale i kontaktních pracovišť a poslankyně Hana Aulická Jírovcová. Za Ústecký kraj se semináře zúčastnil krajský radní Miroslav Andrt, který byl zároveň v roli moderátora, vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková a Daniela Filipová, odborná metodička agendy sociální práce.

 

Ze strany MPSV bylo představeno 12 základních opatření/principů pro vznik nové dávky na bydlení  „Přídavek na bydlení“, která by měla být zavedena do praxe od 1. 1. 2021. Mezi účastníky panovala shoda na představených změnách, největší diskuze byla u opatření 11 – Spravedlivější nastavení výše uznatelných nákladů na bydlení, kdy MPSV vyzvalo účastníky k zasílání podnětů na možnost snižování  limitů nájemného, neboť limity nájemného budou stanoveny hodnotovou mapou dle MMR a mohou tak být vyšší než limity  obecního nájemného v obci.  Termín pro zasílání podnětů je stanoven do 18. 6. 2019 na email: filipova.d@kr-ustecky.cz

foto
Zprava poslankyně Hana Aulická Jírovcová a krajský radní Miroslav Andrt.

foto

foto

foto 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 13.6.2019 / 13.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu