Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Komise Rady Asociace krajů ČR pro sociální věci dál tlačí na vládu. Peníze na dofinancování stále nejsou

logo ÚK
Rada Asociace krajů ČR povede další intenzivní jednání s vládou ČR k dofinancování sociálních služeb. I přes dvou miliardové deklarované navýšení ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí, vláda uvolnila pouze jednu miliardu. To stále nestačí, finance na sociální služby chybí v celé republice. Jen v Ústeckém kraji je to celkem 345 milionů korun. Evropské finance přesunuté z Operačního programu Zaměstnanost krajům vzniklou situaci také bohužel neřeší, protože jde v případě dotačního titulu o velmi zdlouhavý proces a aktuální kritickou situaci je nutné řešit ihned.
Tisková zpráva ze dne 11. června 2019
 

 
 
Z evropských fondů je sice možné získat další 1,5 miliardy, ovšem vše podléhá schvalování nejen na úrovni krajů, ale také na úrovni MPSV. Stále platí, že některé služby v Ústeckém kraji mají finanční prostředky pouze do září letošního roku. "Znovu apelujeme na vládu, aby situaci vyřešila okamžitě, tedy v řádu dnů. Zastupitelé našeho kraje jsou připraveni se sejít i na mimořádném jednání, aby byl proces opravdu rychlý. Již není na co čekat, sociální služby jsou před kritickým a zásadním rozhodnutím. Ministerstvo i vláda ví o nedostatku financí několik měsíců," doplnil náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika.
 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 11.6.2019 / 11.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu